Magnus McFarlane-Barrow zmienia świat. Mary's Meals działa również w Polsce

Magnus McFarlane-Barrow
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie
Jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie
"Po męsku" Maciej Stuhr
"Po męsku" Maciej Stuhr
Tomasz Kuczyński w Po męsku
Tomasz Kuczyński w Po męsku
PO MĘSKU. Tomasz Karolak
PO MĘSKU. Tomasz Karolak
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Adrian Kostera
PO MĘSKU. Adrian Kostera
PO MĘSKU. Paweł Nowak, część 1
PO MĘSKU. Paweł Nowak, część 1
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
Po męsku. Krzysztof Miruć
Po męsku. Krzysztof Miruć
PO MESKU. Akop Szostak
PO MESKU. Akop Szostak
PO MĘSKU. Robert Motyka
PO MĘSKU. Robert Motyka
Magnus McFarlane-Barrow został wyróżniony przez magazyn "Times" w 2015 roku jako jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W tym roku organizacja charytatywna, którą założył obchodzi 20-lecie swojej działalności. Mary's Meals od trzech lat jest obecna w Polsce. Gość Dzień Dobry TVN odpowiedział na pytanie, jak każdy z nas może pomóc.

Czym zajmuje się fundacja Mary's Meals?

Mary's Meals każdego dnia szkolnego dostarcza posiłki najuboższym dzieciom na świecie. Pod opieką fundacji są 2 miliony dzieci w 20 krajach. Wolontariusze działają w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Jedzenie jest wydawane wyłącznie w placówkach oświatowych. - Jeśli podajemy te posiłki w szkole, to w każdym kraju liczba uczniów gwałtownie rośnie, dlatego że dzieci muszą często pracować fizycznie czy żebrać po to, żeby przeżyć. Teraz już nie muszą tego robić, mogą przyjść do szkoły i tam dostaną jedzenie - tłumaczył Magnus.

Jak przyznał gość Dzień Dobry TVN, w jego życiu przełomowym momentem było spotkanie chłopca o imieniu Edward. - To był okres, kiedy pracowałem w Afryce w Malawi w wioskach, gdzie ludzie umierali z głodu. Spotkałem Edwarda, poznałem jego rodzinę. Jego matka umierała, ojciec już zmarł i kiedy rozmawiałem z Edwardem na temat jego życia, spytałem go: na co liczysz, co chciałbyś osiągnąć w życiu? Odpowiedział: chciałbym mieć pod dostatkiem jedzenia, aby nie umierać z głodu i chciałbym kiedyś pójść do szkoły. To były cele tego 14-latka. Zacząłem się nad tym zastanawiać. Na całym świecie jest 60 mln dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły ze względu na głód - powiedział.

Magnus McFarlane-Barrow zachęcił do pomocy

Magnus stwierdził, że sukces fundacji kryje się w dużej liczbie małych czynów. - Skoro ludzie przekazują nam pieniądze, to dają nam je po to, aby nakarmić dzieci, a nie po to, żebyśmy budowali sobie wspaniałe biura czy wypłacali sobie ogromne wynagrodzenia. Chcemy w maksymalny możliwy sposób przekazywać te pieniądze na posiłki. Dlatego jest to możliwe, bo większość naszych pracowników to wolontariusze, którzy nie pobierają za to wynagrodzenia - tak jest w Polsce, tak jest w Malawi, gdzie to wszystko się zaczęło - tłumaczył.

Organizacja Mary's Meals to wciąż w Polsce nowość. Jednak Magnus zachęcił wszystkich do współpracy jako wolontariusze. Dary pieniężne też są mile widziane. - 77 złotych - tak niewielka kwota wystarczy, aby przez cały rok wykarmić dziecko - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!