Nie żyje wegańska influencerka. Jej organizm nie wytrzymał restrykcyjnej diety. "Topniała na naszych oczach"

Źródło: Dzień Dobry TVN
 Jakie warzywa i owoce są najbardziej zanieczyszczone?
Jakie warzywa i owoce są najbardziej zanieczyszczone?
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
W wieku 39 lat zmarła Zhanna Samsonova, wegańska influencerka. Z opowieści przyjaciół wynika, że kobieta, stosując rygorystyczną dietę, zagłodziła się na śmierć. Przez cztery lata jadła tylko tropikalne owoce. 

Nie żyje Zhanna Samsonova

Zhanna Samsonova od lat propagowała w sieci dietę wegańską i jadłospis oparty na surowych warzywach i owocach. W mediach społecznościowych chętnie dzieliła się poradami oraz przepisami na posiłki. Na Instagramie, TikToku czy Facebooku uzbierała nawet spore grono fanów, a jej posty miały milionowe wyświetlenia.

1 sierpnia br. do internautów dotarła smutna wiadomość. Zhanna Samsonova zmarła w Malezji w wieku 39 lat. Przyczyną śmierci prawdopodobnie było zagłodzenie. Rosjanka od 10 lat była weganką, ale przez ostatnie cztery jadła tylko nasiona słonecznika i egzotyczne owoce: duriana oraz chlebowca (jackfruit).

Zhanna Samsonova miała problemy zdrowotne

Problemy zdrowotne influencerki zaczęły się podczas jej pobytu na Sri Lance. Znajomi przyznają, że już wtedy wyglądała na przemęczoną. Jednym z niepokojących objawów były jej opuchnięte nogi. Kobieta zrobiła sobie przerwę w podróżach i na chwilę wróciła do domu, po czym wyruszyła na tajlandzką wyspę Phuket.

- Kiedy ją zobaczyłem, przeraziłem się. Mieszkam piętro nad nią i każdego dnia bałem się, że w końcu znajdę ją leżącą na podłodze. Namawiałem ją na leczenie – wspominał znajomy influencerki. - Topniała na naszych oczach. Wierzyła, że wszystko jest w porządku - dodał.

Zhanna jednak nie chciała słuchać rad. Wielokrotnie powtarzała, że lubi siebie taką, jaka jest. Niestety organizm długo nie wytrzymał diety 39-latki. 21 lipca weganka trafiła do szpitala w Malezji. Lekarzom nie udało się uratować jej życia. Choć nie ma jeszcze wyników sekcji, bliscy są przekonani, że Samsonovą zabiła dieta i niezdrowy styl życia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrei Stoica/500px/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości