Za co kochamy Chorwację? Michał Cessanis sprawdził najlepsze miejsca

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Michał Cessanis
Za co kochamy Chorwację?
Za co kochamy Chorwację?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Michał Cessanis przemierzył Chorwację wzdłuż i wszerz. Z miłości do tego kraju, chętnie podzielił się z widzami Dzień Dobry TVN swoimi turystycznymi wskazówkami. Sami przekonajcie się, dlaczego warto pojechać, a nie polecieć na południe Europy.

Dlaczego warto odwiedzić Chorwację?

Michał Cessanis podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi Chorwacji. Malownicze widoki to jedno. Podróżnik odwiedza to miejsce jeszcze z jednego, ważnego powodu...

- Kocham Chorwatów za sposób życia i bycia. Znajdują absolutny balans. Wiedzą, że można być zapracowanym, ale jak przechodzi przyjaciel, to można się z nim napić kawy... - powiedział dziennikarz.

- Polacy do Chorwacji jeżdżą rodzinnie i wychodzi to o wiele taniej, niż samolot. Kiedy już tam jesteśmy, możemy zahaczyć o Czarnogórę i Jezioro Szkoderskie - dodał.

Chorwacja - ceny wzrosły

Niegdyś kuny, dziś euro. Ceny w jednej z ulubionych destynacji Polaków wzrosły. Są jednak sposoby, by nie wykosztować się za bardzo.

- Wzrosły ceny. W restauracjach jest drogo, ale są restauracje, gdzie obiad można zjeść za 11,12 euro. Ja poszukuje zawsze knajp, ale też odzywam się do Chorwatów i pytam, gdzie można zjeść dobrze, ale niedrogo. Zawsze odzywam się do lokalsów - powiedział Michał Cessanis.

- Na miejscu natomiast nie trzeba jeździć autem. Chorwacja jest świetnie skomunikowana. Do Splitu dojedziemy za 2 auro. Z lotniska też łatwo dostać się do centrum. Pamiętajmy, żeby uważać, bo mandaty są bardzo drogie w Chorwacji - dodał.

Do zobaczenia w Splicie
Do zobaczenia w Splicie Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości