kierunki turystyczne

  Pantanal to suche i wilgotne lasy tropikalne, otwarte sawanny, jeziora, a nawet słonawe laguny. Bogactwo tworzących równinę ekosystemów i nieskażonej cywilizacją przyrody sprawia, że region ten, łączący Brazylię, wschodnią Boliwię i północno-wschodni Paragwaj zasługuje na miano prawdziwego raju na ziemi.

  Ambasada Turcji wydała komunikat - aby przekroczyć granicę, polscy obywatele nie muszą mieć przy sobie paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jak sytuacja wygląda w przypadku osób niezaszczepionych?

  Dokąd udać się w samotną podróż?

  Otoczona laguną niewielka wyspa Elafonisi (Elafonissos, Elafonissi) ma jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Różowy piasek, turkusowa woda i zanurzone w morzu skały tworzą malowniczy krajobraz i wymarzony cel dla każdego, kto chce choć przez chwilę poczuć się jak w raju. Niektórzy porównują te okolice do Karaibów.

  Uppsala, zwana również "szwedzkim Oxfordem", to miasto studentów - jedna piąta mieszkańców to właśnie osoby studiujące na tutejszych uczelniach. Wolny czas spędzają oni w klubach, prowadzonych przez młodych ludzi, którzy pracują tam w ramach wolontariatu.

  "Nie musimy szukać przygody na drugim końcu świata".

  Rovinj leży w Chorwacji, na zachodnim brzegu Półwyspu Istria. Miasteczko liczy sobie ok. 13000 mieszkańców. Wyraźnie widoczne są w nim wpływy włoskie – znajdziemy tutaj wenecką architekturę, pałace i liczne kościoły. Wybrzeże przyciąga spacerowiczów spragnionych słońca i morskiej bryzy.

  Osijek położony jest niedaleko dwóch granic – węgierskiej oraz serbskiej. Nie jest to typowo turystyczne miasto, za to stanowi jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Chorwacji. Jego ciekawa historia sprawa jednak, że warto tutaj zajrzeć choćby po drodze do Bośni i Hercegowiny.

  Stuttgart jest stolicą i zarazem największym miastem kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Stuttgart oferuje zwiedzającym wiele atrakcji turystycznych, począwszy od pięknej architektury, a skończywszy na galeriach i muzeach, które imponują swoimi zbiorami. Co warto zobaczyć w tym mieście?

  Ushuaia uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Wchodzi w skład archipelagu Tierra del Fuego, czyli słynnej argentyńsko-chilijskiej Ziemi Ognistej. Miasto kusi turystów nie tylko swoim położeniem, lecz także malowniczymi widokami wierzchołków gór wznoszących się nad błękitem wody.

  Estonia to państwo położone w północnej części Europy, nad Morzem Bałtyckim. Jest członkiem struktur Unii Europejskiej i NATO. Od południa graniczy z Łotwą, od wschodu z Rosją oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Jest stosunkowo młodym państwem, które powstało po I wojnie światowej.

  Włocławek to jedno z najstarszych polskich miast i jednocześnie historyczna stolica Kujaw. Leży nad Wisłą i jest otoczone rozległymi lasami. Oprócz licznych ścieżek spacerowych znajduje się tu wiele historycznych obiektów. Dowiedz się więcej o atrakcjach Włocławka.

  Efez to starożytne grecko-romańskie miasto założone około IX w. p.n.e. Leży w zachodniej części Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Zaraz po Pompejach, Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast starożytnych na świecie. Jest to również miejsce istotne dla chrześcijan – to tutaj powstała pierwsza wspólnota chrześcijańska w Azji Mniejszej. W 2015 roku Efez został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  San Jose jest jednym z czterech największych miast Kalifornii. Nazwa miasta w języku hiszpańskim oznacza świętego Józefa. San Jose zostało założone przez Hiszpanów, którzy byli pierwszymi kolonizatorami Kalifornii. Jak wygląda historia i jakie są atrakcje w San Jose?

  Epidauros to greckie miasto będące jednym z ważniejszych miejsc kultu Asklepiosa, boga uzdrowicieli i medycyny. To właśnie tutaj powstała jedna z największych poświęconych mu świątyń. Z miejscem tym związanych jest wiele mitów i legend pobudzających wyobraźnię osób, które wybrały się na wycieczkę na Półwysep Peloponeski.

  To słynne hasło wciąż jest aktualne. Tylko jak wcielić ten plan w życie? Odpowiedź jest prosta - wsiądź do ulubionego środka komunikacji i eksploruj niezwykłe miejsca w Bieszczadach. Oto nasze propozycje, które reprezentują "bieszczadzki klimat".

  Co warto zwiedzić w Enkhuizen? Holandia obfituje w urokliwe miasteczka. Jednym z nich jest właśnie Enkhuizen. Przedstawiamy praktyczne wskazówki i rady dla zwiedzających.

  Rotterdam liczący ponad 640 tysięcy mieszkańców to drugie pod względem wielkości miasto w Holandii. Początki Rotterdamu sięgają XIII wieku i pomimo tego, że zabudowa miasta ucierpiała podczas niemieckich nalotów, ma on dla zwiedzających liczne, inne atrakcje. To miejsce, w którym przyszedł na świat słynny "filozof z Rotterdamu"– Erazm.

  Awinion to miasto z bogatą historią. Wczesnośredniowieczna osada na przestrzeni kilku wieków przemieniła się w prężnie działające centrum handlowe dzięki potencjałowi rzeki Rodan, a następnie, w XIV wieku w stolicę papieży (i antypapieży).

  Mont Saint-Michel to wyspa chętnie odwiedzana przez podróżników. Gdzie znajduje się to magiczne miejsce i jakie kryje atrakcje?

  Duisburg to jedno z większych niemieckich miast, które stanowi ważny ośrodek przemysłowy, dysponując największym portem rzecznym na świecie. Położenie na terenie nizinnym, w pobliżu Renu i rzeki Ruhr, że przez cały rok mieszkańcy mogą cieszyć się dobrą pogodą. Jakie atrakcje kryje w sobie to miasto i co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

  Dalian uznawane jest za jedno z najlepszych miast do życia i miast turystycznych w Chinach. Jest też jednym z największych portów w tym państwie. Jaka jest historia Dalian i jakie atrakcje warto zwiedzić w tym prawie czteromilionowym mieście?

  Foshan stanowi świetny cel podróży, która ukaże pełne i różnorodne spektrum życia w południowym rejonie Chin. Ponad siedmiomilionowe miasto ma bogatą historię i mnóstwo atrakcji do zaoferowania turystom. W Foshan można obejrzeć słynne tańce lwów, operę kantońską i wiele zabytków.

  Antibes to wyjątkowe miejsce, które dostarcza turystom niezwykłych wrażeń. Ludzie z przyjemnością wypoczywają w tym miasteczku, ze względu na jego bajeczne położenie. Co warto zwiedzić w tym rejonie?

  Za niespełna dwa miesiące rozpoczną się wakacje, w związku z czym większość z nas będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie jechać na urlop. Czy nadal najpopularniejszym kierunkiem dla Polaków jest Chorwacja? Które kierunki są bezpieczne? I gdzie spotkamy najwięcej Polaków? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Nykiela, eksperta rynku turystycznego.