Niesamowite miejsce na letni weekend. Dojedziesz tam z Polski w zaledwie godzinę

Źródło: Dzień Dobry TVN
Do zobaczenia w czeskim raju
Do zobaczenia w czeskim raju
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Michał Cessanis wybrał się na północ Czech. Zachwycił się krajem libereckim, o którym mówi się, że jest jednym z najpiękniejszych regionów tego kraju. Leży w samym centrum Gór Izerskich. Jakie atrakcje czekają w Czeskim Raju na turystów? Jak dojechać tam z Polski?

Czeski Raj - jak dojechać i co zobaczyć?

Czeski Raj sąsiaduje z Niemcami i Polską. Dojechać tu można bez problemu autem, np. z Jeleniej Góry w niecałą godzinę. Docierają tu także pociągi. Jedną z największych atrakcji są niewątpliwie skały. Wyjątkowe, majestatyczne, wręcz bajkowe formacje.

- Czasami muszę uważać, żeby sobie guza nie nabić - śmiał się reporter Dzień Dobry TVN, gdy przechodził przez jedną ze szczelin. - Chodzę tym skalnym labiryntem i cały czas się zachwycam tymi niesamowitymi, wielkimi skałami. To jest piaskowiec. Czesi śmieją się nawet, że raz w swojej historii mieli dostęp do morza. To było ponad 100 mln lat temu, kiedy te skały się wypiętrzały, a tu właśnie to morze było. Takich skalnych miast w Czeskim Raju jest 15. Wstęp do większości z nich jest bezpłatny, a co do szlaków, to są takie, na których można spędzić kilka godzin, cały dzień, a nawet kilka dni - dodał Michał Cessanis.

Mała Skała - perła Czeskiego Raju

Reporter Dzień Dobry TVN udał się do niezwykłej miejscowości. W Małej Skale znajdują się nie tylko urokliwe domy, ale też można zjeść coś pysznego. Michał Cessanis skusił się na kawałki mięsa wołowego z knedliczkami i bitą śmietaną oraz inne danie z wołowiną z dodatkiem makaronu oraz sosu pomidorowego. - Każdy szlak w Czeskim Raju zaprowadzi was do jakiejś gospody. Mnie też zaprowadził - powiedział. - One są tak ogromne, że po takiej porcji to już chyba nikt nie ma siły ruszyć się stąd i pójść na szlak - dodał, pokazując jedno z dań.

Czeski Raj oprócz fantastycznych skalnych miast i przepysznej kuchni, skrywa jeszcze jeden wyjątkowy skarb. Jaki? Dowiesz się tego z materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości