Wakacje śladem “Hotelu Paradise”. To tu były kręcone dwa pierwsze sezony show

Wakacje śladem “Hotelu Paradise”. To tu były kręcone dwa pierwsze sezony show
Źródło: Dzień Dobry TVN
Balijczyk, który mówi po polsku dzięki Magdzie Gessler
Balijczyk, który mówi po polsku dzięki Magdzie Gessler
HGTV: Dom w dawnej kuźni
HGTV: Dom w dawnej kuźni
HGTV: Dom w odrestaurowanym świdermajerze
HGTV: Dom w odrestaurowanym świdermajerze
HGTV: Dom w starej poniemieckiej szkole z czerwonej cegły
HGTV: Dom w starej poniemieckiej szkole z czerwonej cegły
HGTV: Domki z bali z miętowymi okiennicami
HGTV: Domki z bali z miętowymi okiennicami
HGTV: Ponad dwustuletni dom przysłupowy
HGTV: Ponad dwustuletni dom przysłupowy
HGTV: Geometryczny dom w lesie
HGTV: Geometryczny dom w lesie
HGTV: Kompleks boho domków wypoczynkowych
HGTV: Kompleks boho domków wypoczynkowych
HGTV: Energooszczędny dom przy jeziorze
HGTV: Energooszczędny dom przy jeziorze
HGTV: Dom w starej szkole na Mazurach
HGTV: Dom w starej szkole na Mazurach
HGTV: Drewniany domek na drzewie
HGTV: Drewniany domek na drzewie
HGTV: Domek wypoczynkowy w stylu prowansalskim
HGTV: Domek wypoczynkowy w stylu prowansalskim
HGTV: Dom w 80-letnim gospodarstwie
HGTV: Dom w 80-letnim gospodarstwie
HGTV: Mały stuletni drewniany domek
HGTV: Mały stuletni drewniany domek
HGTV: Drewniany domek na RODOS
HGTV: Drewniany domek na RODOS
HGTV: Dom letniskowy w starym ceglanym młynie
HGTV: Dom letniskowy w starym ceglanym młynie
HGTV: Wyjątkowy dom na drzewie
HGTV: Wyjątkowy dom na drzewie
HGTV: Dom na wodzie
HGTV: Dom na wodzie
HGTV: Miejsce do relaksu - mongolska jurta
HGTV: Miejsce do relaksu - mongolska jurta
HGTV: Domek gościnny w koronach drzew
HGTV: Domek gościnny w koronach drzew
HGTV: Miniaturowe domki letniskowe w lesie
HGTV: Miniaturowe domki letniskowe w lesie
Jeśli śledzisz losy uczestników “Hotelu Paradise” z pewnością wiesz, że w czasie trwania programu mieszkają oni w zjawiskowo pięknych miejscach. Jeśli chciałabyś spędzić wakacje śladami “Hotelu Paradise” to mamy dla Ciebie świetną nowinę, ponieważ w tym artykule opowiemy więcej o wyspie, na której kręcone były dwa pierwsze sezony programu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyspy, na której nagrywano 1. i 2. sezon “Hotelu Paradise”? Co warto zobaczyć, będąc tam na wakacjach? Sprawdź. Przygotowaliśmy cykl pt. Wakacje śladem “Hotelu Paradise”.

Wakacje śladem 1. i 2. sezonu “Hotelu Paradise” – Bali 

W 1 .i 2. sezonie “Hotelu Paradise” prowadząca program – Klaudia El Dursi, zaprosiła singlii do Indonezji, na południową część wyspy Bali, w region Tabanan. Co warto o niej wiedzieć?

Bali jest jedną z indonezyjskich wysp położonych w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Odkryto ją stosunkowo niedawno, bo w latach 20. XX wieku. Ze względu na to, że na zaledwie 5 636 km² mieści się prawie 50 tys. świątyń, o Bali często się mówi, że jest wyspą świątyń.

Wyspa przyciąga turystów przepięknymi plażami, bujną przyrodą, ciekawym folklorem i sztuką oraz prostą, ale niesamowicie smaczną kuchnią. Najpopularniejszymi pokarmami są tutaj owoce morza i ryż, który podawany jest na wiele różnych sposobów, do praktycznie każdego posiłku. Wielką atrakcją są także obszerne pola i ryżowe tarasy. Czym różnią się od siebie pola i tarasy ryżowe? Te pierwsze są płaskie i przypominają nasze polskie pola uprawne. Tarasy natomiast swoim wyglądem przypominają długie, wielostopniowe schody. Dwa najbardziej popularne tarasy ryżowe, które zdecydowanie warto zobaczyć to Tegalalang i Jatiluwih.

Wakacje śladem 1. i 2. sezonu “Hotelu Paradise” na Bali. Gdzie znajduje się “Hotel Paradise”? – lokalizacja 

Najbardziej turystyczną częścią Bali jest jego południowa część, na której znajdują się głównie kurorty. Wiele z nich jest bardzo luksusowa, a hotele wyglądają niemal jak pałace. Tu, w regionie Tabanan, znajduje się hotel, w którym nagrywany był 1. i 2. sezon “Hotelu Paradise” – Kembangdesa Villas. Jest w nim 6 sypialni, 6 łazienek oraz prywatne baseny, a wszystko to otoczone zapierającym dech w piersiach widokiem na ocean. Willę można wynająć i przez chwilę poczuć się jak uczestnik “Hotelu Paradise”.

Co warto zobaczyć w regionie Tabanan? - Plaże 

Co warto zobaczyć, będąc na egzotycznych wakacjach w regionie Tabanan na Bali? Z pewnością plaże między innymi Kelating Beach i Soka Beach.

Kelating Beach to plaża znajdująca się w pobliżu wsi Kelating, na której czarny piasek mocno kontrastuje z krystalicznie czystą, turkusową wodą oceanu. Większa część plaży znajduje się w obrębie osiedla, dlatego jest ona często uczęszczana przez spacerowiczów. Soka Beach to plaża znajdująca się w mieście Antap. Tu również czeka na Ciebie piękny widok na krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego i miękki, czarny piasek. Wokół niej są liczne, strome klify, a znajdujące się na niej drzewa dają schronienie przed słońcem. Obie plaże nie nadają się jednak do pływania, ponieważ występuje tam silny prąd wsteczny, który jest bardzo niebezpieczny.

Co warto zobaczyć w regionie Tabanan? - Miejsca

Obowiązkowymi miejscami, które warto odwiedzić, spędzając wakacje tropem “Hotelu Paradise” na Bali, są przede wszystkim świątynie. W regionie Tabanan na uwagę zasługuje m.in. Pura Tanah Lot. Jest to XVI wieczna świątynia położona na formacji skalnej stworzonej przez fale oceanu, co więcej, nazwa świątyni wskazuje na jej lokalizację, bo “Tanah Lot” tłumaczy się właśnie jako “ląd w morzu”. Świątynia nie jest dostępna do zwiedzania dla osób nieupoważnionych, ale bez problemu można podziwiać ją z brzegu. Jedna z Balijskich legend głosi, że wejścia do Tanah Lot pilnują węże morskie.

Kolejnym punktem wartym odwiedzenia na Bali w regionie Tabanan jest jezioro Beratan, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych świętych jezior na Bali. Na jeziorze znajduje się wysepka, na której znajduje się hinduska, XVII wieczna Pura Ulun Danu Beratan, które w tłumaczeniu oznacza "źródło świątyni jeziora Beratan".

Jezioro Beratan można podziwiać również z góry Bedugul, która jest kolejnym obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w tym regionie Bali. Jej wysokość to 1500 m n.p.m, a z jej szczytu można podziwiać nie tylko jezioro, ale także Balijski Ogród Botaniczny, w którym znajduje się ponad 21 000 gatunków indonezyjskich roślin.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości