Tajwan będzie płacił turystom, którzy odwiedzą wyspę. O jakiej kwocie mowa?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bezpłatna podróż?
Bezpłatna podróż?
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Tajwan wie, jak przyciągnąć turystów. Tamtejsze władze zapowiedziały, że będą płaciły osobom, które zechcą odwiedzić wyspę. W ten nietypowy sposób kraj chce przede wszystkim podreperować swoją gospodarkę. Kto może liczyć na takie dofinansowanie?

Tajwan będzie płacił turystom

Informację o tym, że turyści odwiedzający Tajwan będą otrzymywać pieniądze, w czwartek, 23 lutego, przekazał premier Chen Chien-jen. Rząd liczy, że ta nietypowa zachęta tylko w tym roku przyciągnie sześć milionów odwiedzających, do 2025 roku liczba ta ma wzrosnąć do 10 milionów.

Przygotowana przez władze Tajwanu oferta zakłada, że 500 tysięcy turystów otrzyma po 165 dolarów (ok. 735 złotych). Pieniądze będą mogli wykorzystać na bieżące wydatki podczas pobytu na wyspie. Na dodatkowe środki może liczyć również 90 tysięcy grup wycieczkowych. Każda, w której będzie więcej niż 14 osób dostanie po około 658 dolarów (ok. 2,9 tys. zł), mniejsze grupy - od 8 do 14 osób - otrzymają około 327 dolarów (ok. 1,4 tys. zł). Środki będę wypłacane w formie elektronicznej.

Warto dodać, że ta niecodzienna oferta skierowana jest przede wszystkim do turystów z Japonii, Korei Południowej, państw Azji Południowo-Wschodniej, Hongkongu oraz Ameryki i Europy.

Ile Tajwan zapłaci za dofinansowanie turystów?

Władzie Tajwanu nie podały od kiedy pieniądze zaczną być wypłacane ani w jaki sposób można skorzystać z dofinansowania. Tymczasem serwis "Taipei Times" wyliczył, że łączna kwota dotacji wyniesie 174 mln dolarów. - Pieniądze będą rozdawane poprzez wiele wydarzeń, mających na celu promocję turystyki, a nie rozdane od razu - podkreślił Chang Shi-chung, dyrektor tajwańskiego Biura Turystyki, cytowany przez portal. Doprecyzował, że turyści nie dostaną pieniędzy, dopóki nie pojawiają się na wyspie.

Ten nietypowy ruch ma przede wszystkim podreperować branżę turystyczną, która z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo mocno ucierpiała. W 2022 roku Tajwan odwiedziło niecałe 900 tys. osób, dla porównania - w rekordowym 2019 roku - turystów było ponad 11 mln.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: pb//az/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Anton Petrus/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości