Tajwan

  Tajwan

  Azja to niewątpliwie kontynent kontrastów - geograficznych, kulturowych i społecznych. Każdy z jej zakątków to miejsce magiczne i pełne niespodzianek. Bez względu na to, jaki kraj obierzemy na swój wakacyjny kierunek: Tajlandię, Chiny czy może Japonię - Azja z pewnością skradnie nasze podróżnicze serca.

  Tajwan ma długą historię i bogatą kulturę. W nowoczesnych miastach mieszają się japońskie i chińskie wpływy, ale na wyspie można też poznać kultury rdzennych plemion. Co warto zwiedzić na Tajwanie? Czy trzeba mieć wizę, aby tam przyjechać?

  Bella i Sito połączył Madryt - ona przyleciała z Tajwanu studiować stosunki międzynarodowe, natomiast on pochodzi z południowej części Hiszpanii. Poznali się podczas studenckiej imprezy. Teraz marzą o ślubie w ojczyźnie Belli. Ale nie chcą tam dotrzeć samolotem, tylko autostopem. Jednym z krajów, przez który przejeżdżali była Polska. Co im się podoba w naszym kraju? Ile jest jeszcze kilometrów przed nimi? Kiedy dotrą do Tajwanu?

  Lee Chieh-kuei i Ke Zi-An, szefowie kuchni, przybyli do nas z Tajwanu. W Dzień Dobry TVN wyjaśniają, jak zrobić ciasto do chińskich pierożków, tak popularnych w naszym kraju. Przygotowali także farsz do nich i pokazali trudną sztukę lepienia pierogów. Skrzystajcie z ich przepisu!

  Nasz podróżnik i wielbiciel oczu Maciek Nowak tym razem odwiedził Tajwan. Tam wybrał się na wyjątkowy nocny targ. Dlaczego na Tajwanie dzień targowy to właściwie noc? Co naprawdę jedzą w Azji, oprócz gotowanej całej żaby i wszechobecnych oczu?

  Na scenie i za kulisami chińskiej opery na Tajwanie gościł nasz niezmordowany podróżnik Maciej Nowak. Zobaczcie, jak wygląda scenografia Opery Pekińskiej.

  Krytyk kulinarny Maciej Nowak odwiedził Uniwersytet Gastronomii i Turystyki na Tajwanie. O takiej, niezwyklej szkole gastronomicznej możemy w Polsce tylko pomarzyć. W pokojach gościnnych tej uczelni zatrzymywali się nawet prezydenci. Studenci zdobywają w niej przede wszystkim wiedzę praktyczną, a uczą się w niecodziennych salach. Zobaczcie jak one wyglądają! Dlaczego polskie uczelnie tak nie wyglądają?