Szymon Radzimierski to podróżnik, aktor, łowca przygód, autor książek i mówca motywacyjny. Ma zaledwie 13 lat, a na koncie więcej doświadczeń niż niejeden dorosły. W naszym programie Szymon wspominał podróż do Kenii. To była wyjątkowa wyprawa, podczas której jego rodzice adoptowali dwóch chłopców.
Eva zu Beck to polska youtuberka oraz prezenterka filmów podróżniczych, którą w mediach społecznościowych śledzi ponad 1,5 mln osób. Zwykle jeździ w pojedynkę do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów, takich jak Iran, Irak czy Syria. Nam opowiedziała o swojej pasji do zwiedzania i kwarantannie na jemeńskiej wyspie Sokotra.
Granice wielu państw stopniowo otwierają się na turystów. Nadal jednak wiele osób obawia się ryzyka zakażenia i rezygnuje z zagranicznych wojaży, nawet jeśli wypadają one w odleglejszym terminie. Czy w takiej sytuacji mogą liczyć na zwrot zaliczki, zwłaszcza gdy wykupili opcję all inclusive?
Małgorzata i Krzysztof Rybiccy postawili wszystko na jedną kartę – wzięli w swoich pracach bezpłatne urlopy i razem z dziećmi wyruszyli jachtem w podróż po świecie. Chwilowo plany pokrzyżowała pandemia, przez którą rodzina zatrzymała się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jak wygląda jej codzienność?
Koronawirus rozprzestrzeniając się po świecie, nie ominął Ameryki Południowej. Według WHO kontynent ten stał się nowym ogniskiem pandemii. Niestety zaraza pokrzyżowała plany Polek, które wybrały się w tamte strony w podróż życia. Gdzie utknęły? Co się dzieje w miejscach, w których obecnie przebywają?
Obywatele 29 państw po przyjeździe do Grecji od 15 czerwca nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem. Taką informację podało tamtejsze ministerstwo turystyki. Niestety, wśród wymienionych krajów nie ma Polski. Kiedy będziemy mogli wyjechać na urlop do Grecji?
Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag należący do Danii. Kilka lat temu miejsce to stało się domem Sabiny Poulsen i jej rodziny. W programie opowiedziała o tym, jak wygląda jej farerskie życie.
Pandemia całkowicie zmieniła życie nas wszystkich. Sprawiła, że część ludzi nie mogła wrócić do własnych domów. Tak było w przypadku obsługujących duże statki wycieczkowe. Żaden port nie chciał ich przyjąć, przez co musiały ona przez kilka miesięcy pływać po otwartym morzu. Jak wyglądało życie na takim wycieczkowcu? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to członków załogi jednego z nich.
Pod koniec marca 2020 r. małżeństwo żeglarzy wypłynęło jachtem z Kapsztadu. Niestety z powodu koronawirusa i zamkniętych granic, nie mogli schodzić na ląd. Po 55 dniach szczęśliwie dopłynęli do portu w Gdańsku. - To były wspaniałe dwa miesiące - stwierdzili.
Dojazd z Barcelony do Montserrat dla niektórych będzie równie atrakcyjny, jak sam klasztor na górskim zboczu, głównie dzięki wyjątkowym krajobrazom. Podróż charakterystycznymi żółtymi wagonikami kolejki linowej może być niezapomnianym przeżyciem.
Turystyka to jeden z sektorów, który najbardziej ucierpiał podczas pandemii koronawirusa. Lazurowe Wybrzeże, czyli francuska część wybrzeża Morza Śródziemnego od Marsylii aż po granicę włoską, normalnie o tej porze jest wypełnione turystami. Teraz wszędzie jest pusto, a właściciele barów, restauracji i kawiarni martwią się o swoją przyszłość.
Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji i trzy terytoria. Jednym z nich jest Nunavut na dalekiej północy, który ma powierzchnię niemal siedmiokrotnie większą od Polski. Do dziś nie stwierdzono tam żadnego przypadku koronawirusa. Takiej sytuacji sprzyja zapewne geograficzna izolacja i mała liczba mieszkańców. W zdecydowanej większości są to Inuici, a my dotarliśmy do Polki zamieszkującej od 15 lat kanadyjską Arktykę.
Agnieszka i Przemysław Pawłowscy postanowili, że z trójką dzieci wyjadą na półtora roku na Hawaje. To miał być sposób na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody i pokazanie pociechom kawałka świata. Niestety po tym, jak dotarli na miejsce wybuchła pandemia koronawirusa. Jak globalna zaraza wpłynęła na ich nowe życie w raju?
Ograniczenia nałożone z powodu pandemii koronawirusa zatrzymały podróżników w domach. Jak radzą sobie ludzie, dla których wyjazdy są sensem życia? O tym opowiedziała nam Ewa Chojnowska-Lesiak, podróżniczka i autorka bloga „Szpilki w plecaku”.
Podróżnicy, którzy utknęli w najdalszych zakątkach świata, po wybuchu globalnej epidemii mierzą się z nową rzeczywistością. Poznajcie Dorotę i Michała, którzy swoją kwarantannę spędzają w Australii.
W tym momencie na morzach i oceanach znajduje się ponad milion marynarzy. Wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czy pandemia wpłynęła w znaczący sposób na ich pracę? Jak wygląda łączność z rodziną w kraju? Obejrzyjcie relację prosto ze środka oceanu.
Szymon Radzimierski to podróżnik, bloger i autor książek z serii Dziennik Łowcy Przygód. Mimo że ma zaledwie 14 lat, zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich wyprawach. Tym razem zdradził nam niezwykłe historie ze swojej podróży na Madagaskar.
Amanda Figlarska i Samuel St-Laurent w styczniu wyruszali w zaplanowaną podróż dookoła świata. Przemyślanka wraz ze swoim mężem, Kanadyjczkiem, podróżują własnym busem, który przerobiony został na campera z kuchnią, sypialnią i prysznicem. Jak wygląda przeprawa przez świat w dobie pandemii? Zapytaliśmy o to, łącząc się z parą przez wideokonferencję.
Małgorzata Modlińska i Joanna Boczek od kilku lat prowadzą polską restaurację i bar… w Szanghaju. Specjalnością ich lokalu są pierogi, ale entuzjaści nadwiślańskiej kuchni mogą również skosztować bigosu i mocnych trunków. W programie opowiedziały o tym, jak obecnie wygląda prowadzenie biznesu w Chinach i co zmieniło się po epidemii.
Przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem to marzenie każdego turysty odwiedzającego Londyn. Chociaż na razie musimy się wstrzymać z wakacyjnymi planami, w małą podróż po stolicy Anglii zabrała nas Anna Senkara.
Cesenatico to urocza miejscowość we Włoszech, która stanowi idealne miejsce na urlop. Słynie z pięknych plaż, a także zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Co możesz zwiedzić w Cesenatico i jak spędzić tam czas? Sprawdź.
Odwiedzając to średniej wielkości miasto w zachodnich Niemczech, nie sposób nie odwiedzić stadionu BayArena. Choć obiekt nie należy do najnowocześniejszych, ma w sobie duszę i specyficzny klimat. Z jakimi atrakcjami spotkamy się jeszcze w Leverkusen? Miasto kusi zabytkowymi budowlami i ciekawymi pomnikami.
Sturovo to niewielkie słowackie miasteczko położone na granicy z Węgrami. Miejscowość zasłynęła przede wszystkim dzięki znajdującym się w niej popularnym basenom termalnym Vadas Sturovo oraz malowniczemu krajobrazowi, jaki tworzy wraz ze swoim węgierskim sąsiadem – Esztergom.
W Japonii sieć kolejowa jest bardzo dobrze rozbudowana, dzięki czemu jest to najlepszy sposób podróżowania po tym kraju. Pociągiem można dojechać praktycznie do wszystkich większych miast i co ważne, częstotliwość przejazdów jest niezwykle duża – pociągi ruszają co 10–15 minut. Koniecznością stało się więc maksymalne skrócenie czasu podróży. Odpowiedzią na tę potrzebę jest superszybki pociąg Shinkansen.
Saragossa to stolica Aragonii - regionu w północno-wschodniej Hiszpanii, który wyróżnia się górzystym ukształtowaniem terenu i malowniczą rzeką Ebro. Saragossa stanowi jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju. Zwiedzanie Saragossy wiąże się nie tylko z podziwianiem monumentalnych i cennych zabytków, ale również z korzystaniem z bogatej oferty kulturalnej.
Dokładna data założenia miasta nie jest znana. Szacuje się, że powstało ponad tysiąc lat temu. Muzeum H. Ch. Andersena w Odense w Danii jest jedną z największych atrakcji południowego regionu kraju. To trzecie co do liczby ludności miasto zamieszkuje prawie 160 tysięcy osób.
Baseny termalne na Węgrzech są jedną z najbardziej znanych atrakcji tego kraju. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na skorzystanie z uroków węgierskich kąpielisk i aquaparków. Skąd bierze się ich popularność? Jakie termy na Węgrzech warto odwiedzić?
Kutaisi to drugie co do wielkości miasto w Gruzji, zaraz po Tbilisi. Położone jest w zachodniej części państwa. Pierwsze informacje o mieście pochodzą z VI–III wieku p.n.e. Od 806 roku Kutaisi pełniło stolicę Imperium Abchaskiego. Od XII do XVIII wieku należało do władców gruzińskich. Od 1810 wchodziło w skład Imperium Rosyjskiego. Od 1991 jest jednym z ważniejszych miast niepodległej Gruzji.
W czasach prehistorycznych jaskinie przez długie lata stanowiły jedno z najlepszych schronień przed niekorzystnymi warunkami panującymi na zewnątrz, a także przed niebezpiecznymi zwierzętami. Z czasem ludzie zaczęli je ozdabiać malowidłami, jak to jest np. ze słynną jaskinią w Lascaux. Część z jaskiń nigdy nie została zapomniana przez ludzi, inne są stopniowo odkrywane na nowo. Najbardziej fascynujące są jednak te, które dopiero współcześnie „ukazują” się człowiekowi przez tysiące lat kryjąc swoje sekrety. Przykładem takiej jaskini jest Hang Son Doong. Ludzka stopa stanęła w niej po raz pierwszy dopiero w 1991 roku.
Założony w VIII wieku Fez to drugie pod względem wielkości miasto w Maroku (zaraz po Casablance). Liczy prawie 1,5 miliona mieszkańców. Medyna w Fezie, czyli stara dzielnica tego arabskiego miasta, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Otoczona murem, rokrocznie przyciąga tysiące turystów z całego świata.