Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Polka w Kolumbii
Ola Andrzejewska to Polka z urodzenia, lecz Kolumbijka z wyboru . Wyjechała kilka lat temu do Ameryki Południowej na staż, pokochała pogodę i postanowiła zostać tam na dłużej. Wyszła za mąż, urodziła synka i ułożyła sobie życie.
Poza klimatem to też jeszcze upodobałam sobie kulinaria i przede wszystkim ludzi kolumbijskich
- wyznała w Dzień Dobry TVN.
Dziś jest blogerką - prowadzi kanał o nazwie "Polka w Kolumbii", a także eksportuje w różne części świata kwiaty, które rosną tam przez okrągły rok i mają dziennie aż 12 godzin światła.
Ola Andrzejewska o Kolumbii
Ola opisuje Kolumbię, jako "krainę szamanów i kakaa". Do bogactw naturalnych tego kraju należą również szmaragdy. To właśnie stamtąd pochodzi aż 33 proc. ich światowej produkcji. Te kolumbijskie są bardzo ciemne, a wiadomo, że im ciemniejsze, tym bardziej cenne.
Jednak mimo sprzedaży drogocennych kamieni, Kolumbijczycy nie są zamożni. Bogota, stolica kraju, znana jest z kradzieży oraz rabunków.
Najważniejsze jest, żeby się nie poruszać po zmroku po niebezpiecznych dzielnicach miast, no i żeby się nie obnosić. (...) Kolumbia nie jest ideałem, Kolumbia nie jest krajem socjalnym, w którym są zapomogi. Tutaj rzeczywiście każdy sobie zawsze musi radzić sam
- wyjaśniła Ola Andrzejewska.
Jednocześnie blogerka utrzymuje, że największym ryzykiem związanym z tym krajem jest to, że można się w nim po prostu szybko zakochać .
Kolumbia w czasie pandemii koronawirusa
W trakcie pandemii koronawirusa Kolumbijczycy radzą sobie w oryginalny sposób. Przede wszystkim... więcej kradną.
W tym momencie, kiedy rzeczywiście nie ma możliwości zarobienia, bieda i rozwarstwienie społeczne bardzo wzrosło
- wyjaśniła Polka w Kolumbii.
Ponadto, oprócz obowiązku ciągłego noszenia maseczek, władze wprowadzają ciekawe, ale także niejednokrotnie absurdalne obostrzenia. Przykładowo - w niektóre dni nie mogą wyjeżdżać z miasta samochody z określonym numerem w rejestracji. Przez jakiś czas obowiązywało również ograniczenie polegające na tym, że w parzyste dni mogły wychodzić kobiety, w nieparzyste - mężczyźni.
Dom w powietrzu! Na kolumbijskim klifie "wisi" hostel dla odważnych gości. Zobacz wideo:
Zobacz też:
- Wieniawa, Kożuchowska, Boruc, Maffashion... Jak polskie gwiazdy noszą najmodniejsze buty sezonu?
- Martyna Wojciechowska pragnęła być mężczyzną? "Byłam przekonana, że chłopcy mogą wszystko, a dziewczynki mniej"
- Wrażliwy rolnik spod Olsztyna łączy pracę w gospodarstwie z kulturystyką. Jego forma robi wrażenie!
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz