Ameryka Południowa

  Ameryka Południowa

  Półwysep Jukatan leży w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim. Obejmuje trzy państwa: Meksyk, Belize i Gwatemalę. Jukatan najczęściej kojarzony jest z cenotami (oczkami wodnymi ulokowanymi w podziemnych jaskiniach), kraterem Chicxulub powstałym na skutek uderzenia komety lub planetoidy oraz z pozostałościami po bogatej kulturze Majów.

  Asunción nie jest miastem zbyt obleganym przez turystów. Przyjeżdżają tu zazwyczaj osoby, które rzeczywiście chcą poznać nową kulturę i zobaczyć coś nowego. Paragwaj nie jest bogatym krajem, dlatego też większość zabytków i atrakcji różni się od tych, które można zwiedzić w Europie. Asunción jest jednak warte odwiedzenia. Co ciekawego można tam zobaczyć?

  Salvador to niesamowicie urokliwe miasto życzliwie nastawione do turystów, którzy przyjeżdżają tu niemal z całego świata. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w jednym z największych miast Brazylii?

  Buenos Aires, stolica Argentyny, to jedno z największych miast Ameryki Południowej. Mieszka tu prawie 3 miliony ludzi, a ponadto co roku odwiedza je wielu turystów. Buenos Aires to nie tylko miasto turystyczne. Jest to jednocześnie centrum handlowe, finansowe i naukowe kraju.

  Ushuaia uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Wchodzi w skład archipelagu Tierra del Fuego, czyli słynnej argentyńsko-chilijskiej Ziemi Ognistej. Miasto kusi turystów nie tylko swoim położeniem, lecz także malowniczymi widokami wierzchołków gór wznoszących się nad błękitem wody.

  Kanion Colca w Peru uważany jest za najgłębszy na świecie. Pierwszymi ludźmi, którym udało się go przepłynąć byli członkowie krakowskiego klubu kajakowego. Polscy studenci dokonali tego ponad 40 lat temu. Ich wyczyn przeszedł do historii i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Jak wspominają tę niezwykłą wyprawę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Płaskowyż Altiplano rozciąga się na terenie Boliwii i Peru. Wyróżnia się charakterystycznym krajobrazem – w otoczeniu wysokich gór można podziwiać jeziora Titicaca i Poopó oraz rozległe solniska. Ogromne przestrzenie skąpo porośnięte półpustynną roślinnością przyciągają podróżników z całego świata doceniających wyjątkowe walory widokowe okolicy.

  Cali zyskało popularność jako miasto z największą odnotowaną liczbą organizacji zajmujących się produkowaniem, przemycaniem oraz sprzedawaniem narkotyków w Kolumbii oraz w USA. Współcześnie kojarzone jest raczej z salsą. Turyści mogą zobaczyć jednak w Cali znacznie więcej niż świetnie wyszkolonych tancerzy. Jakie ciekawe miejsca można zwiedzić i co koniecznie trzeba zobaczyć? Poznaj atrakcje, które najchętniej wybierają obcokrajowcy.

  Hodowla alpak przynosi zyski nie tylko w postaci możliwości prowadzenia terapii, ale również wysokiej jakości wełny. Może ona konkurować z tak luksusowymi tkaninami jak kaszmir i angora. O tym, dlaczego ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w branży odzieżowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN hodowczyni alpak, Kornelia Westergaard.

  Coraz więcej osób robi sobie przerwę od codziennego życia i wyjeżdża na długie wakacje. Należy do nich gość Dzień Dobry TVN Filip Wróblewski, który niedawno wrócił z podróży po Ameryce Południowej. W studiu opowiedział o przygodach, które go tam spotkały. Dowiedzieliśmy się również, jakie kraje zwiedził do tej pory i jakie planuje jeszcze zobaczyć. Zobaczcie, co pod koniec rozmowy odkrył Marcin Prokop. Było to odkrycie na miarę tego, którego dokonał Krzysztof Kolumb.

  Ameryka Południowa to bez wątpienia stolica karnawałowego szaleństwa! Jak wyglądają roztańczone ulice brazylijskich i urugwajskich miast, opowiedziała i pokazała nam Magda Navarrete, która co roku jeździ na karnawał do Ameryki Południowej.