W Kolumbii doszło do wypadku samolotu z udziałem 10 osób. Nikt nie żyje. Co z ciałami ofiar? Więcej na stronie Dzień Dobry TVN.
Przypomina stylem księżną Kate?
Co wiemy o wraku i sporze o jego bogactwa?
Michał Malinowski 27 grudnia 2019 roku wypłynął samodzielnie zbudowaną łodzią w rejs "przed siebie". Bez większego planu porwał się na głęboką wodę, tym samym realizując swoje marzenie o podróżowaniu. Korzystając z tego, że przyjechał na miesiąc do Polski odwiedzi nas w studiu i opowiedział o swoim życiu na łodzi. Aktor na miesiąc wrócił na stały ląd, a w Dzień Dobry TVN przybliżył szczegóły swojej wyprawy życia.
Chika Toro jest pochodzącą z Kolumbii wokalistką, tancerką oraz businesswoman. Podróżuje po całym świecie aby promować kulturę latynoską. Mieszkała w Australii, ale jej serce skradła właśnie Polska.
- Zmieniła życie wielu ludzi - powiedział jej zrozpaczony syn.
Dzieci, które po wypadku awionetki, przez 40 dni błąkały się po amazońskiej dżungli, czują się znacznie lepiej i powoli wracają do siebie. Takie informacje podają kolumbijskie władze. Maluchy narysowały również psa, który pomógł ich odnaleźć, a sam zaginął. Szczegóły na Dzień Dobry TVN.
Rok wcześniej zostawił ją mąż, a lada chwila miała stracić dom.
"Dzieci zaczynają się nią bawić, a to niebezpieczne".
Aparat na zębach, niezbyt twarzowe grasonki i obowiązkowo posklejana, przyklapnięta grzywka. Taką Anę Marię Orozco pokochał świat, poznając ją jako pierwowzór "Brzyduli". Choć serial doczekał się 200 adaptacji oraz musicalu, to aktorce nie udało się powtórzyć międzynarodowego sukcesu. Jak wygląda dziś?
Barranquilla to czwarte co do wielkości miasto w Kolumbii. Przyciąga turystów z całego świata zwłaszcza w okresie festiwalowym.
"Jest miejscem totalnie nieprzewidywalnym".
"Utknąłem przed Kanałem Panamskim".
To niezwykłe kolumbijskie miasto położone jest u podnóża czynnego wulkanu Galeras. Pasto ma jednak do zaoferowania wiele innych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w Pasto?
Wybierasz się do Medellín, ale nie wiesz, jakie miejsca warto zwiedzić? Zapoznaj się z listą najciekawszych zabytków i atrakcji, które sprawią, że podróż do Kolumbii stanie się niezapomniana.
Bogota to stolica Kolumbii i zarazem największe miasto w całych Andach. Mimo że o bezpieczeństwie w Bogocie (a raczej jego braku) krążą legendy, od dłuższego czasu stolica Kolumbii stara się walczyć z tą łatką. Obecnie wiadomo już, że miasto jest na tyle spokojne, iż odwiedza je tysiące turystów z całego świata. A dzieje się tak nie bez powodu.
Znana podróżniczka Beata Pawlikowska obchodzi 56. urodziny. Choć wielokrotnie celebrowała swoje święto za granicą, w tym roku nie wyruszyła w dalekie wojaże. Spędziła ten czas w gronie najbliższych. Tylko nam zdradziła, jaka była najbardziej niezwykła sytuacja, która przydarzyła się jej w dniu urodzin.
Cali zyskało popularność jako miasto z największą odnotowaną liczbą organizacji zajmujących się produkowaniem, przemycaniem oraz sprzedawaniem narkotyków w Kolumbii oraz w USA. Współcześnie kojarzone jest raczej z salsą. Turyści mogą zobaczyć jednak w Cali znacznie więcej niż świetnie wyszkolonych tancerzy. Jakie ciekawe miejsca można zwiedzić i co koniecznie trzeba zobaczyć? Poznaj atrakcje, które najchętniej wybierają obcokrajowcy.
Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Kawa, najpiękniejsze owoce świata i gorące rytmy - łączy je kraj pochodzenia: Kolumbia. Stamtąd właśnie pochodzi Andreas Nieva, z którym spotkał się Mikołaj Rey. Razem przygotowali tradycyjną kolumbijską tortillę. Co znalazło się w środku? I jak po hiszpańsku mówi się "cebula"?
Ciężarne 13-latki czy 26-letnie babcie nikogo w kolumbijskich slumsach nie dziwią. W najbiedniejszych warstwach społeczeństwa przemoc wobec kobiet przybiera szczególnie jaskrawe formy: gwałty, wykorzystywanie seksualne czy handel usługami seksualnymi nieletnich to codzienność. Dominika Kulczyk wybrała się tam z ekipą Efektu Domina. O sytuacji kobiet w Kolumbii rozmawialiśmy z kulturoznawcą - Martą Wójtowicz- Wcisło. Efekt Domina zaraz po Dzień Dobry TVN.
Syn Pablo Escobara, Juan Pablo przez lata ukrywał się i żył pod zmienioną tożsamością. Przyjechał do Polski, aby promować swoją książkę, w której opisuje ojca. Spotkała się z nim prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Czy bycie synem kolumbijskiego barona narkotykowego to błogosławieństwo czy przekleństwo? Czy rozmawiał z ojcem o jego przestępczej działalności? Jak ocenia, to co robił Pablo Escobar? Czy rodzina odziedziczyła fortunę Pablo Escobara? Boi się o swoje życie?
Kolumbia słynie z wybornej kawy, pięknych krajobrazów, produkcji kokainy i jednych z najcięższych więzień na świecie. W żeńskim więzieniu w Bogocie - El Buen Pastor osadzonych jest ok. dwa tysiące kobiet. Odwiedziła je prowadząca program Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o swoich wrażeniach z pobytu w kolumbijskim więzieniu. Czy coś ją tam zaskoczyło?
"Grzechy mojego ojca" to dokument o synu kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara - Juanie, który próbował odkupić winy swojego ojca. Czy Pablo Escobar jest znany nowemu pokoleniu Kolumbijczyków? Jak syn Escobara zareagował na pomysł nakręcenia tego filmu? Czy nazwisko ojca jest dla syna dużym obciążeniem? Jak reżyser dokumentu Nicolas Entel przekonał do udziału w projekcie dzieci ofiar Escobara? Co się stało z majątkiem bossa narkotykowego? Z Entelem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Wesele to karnawał, mężczyźni są wulgarni, ale i bardziej romantyczni niż Polacy, a taniec wiele mówi o seksie. Jak wygląda miłość w roztańczonej Kolumbii, gdzie nawet idąc po bułki do sklepu kobieta musi się umalować? Zobaczcie, co powiedzieli nam Adriana i Radek. Zpraszamy na kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Miłość dookoła świata".
Kolumbijki w czasie ciąży mogą jeść prawie wszystko, ale bardzo się pilnują, by nie przytyć więcej niż 14 kg. Dlaczego unikają bananów i marchwi? Kolumbijską mamę, bohaterkę reportażu Ofelii Grzelińskiej, dziwi, że dzieciom w Polsce podaje się herbatę. W jej rodzinnym kraju małe dzieci piją kawę, a od najmłodszych lat skrapia się je wodą kolońską! Dlaczego?
Podróżnicy Maciej Tarasin i Tomasz Jędrys spływali w dół rzeki Yari w dorzeczu Amazonki w Kolumbii, gdy nagle silny prąd wyrzucił ich łódź na brzeg. Uratowali się, bo jednemu z nich udało się skontaktować przez telefon satelitarny ze znajomą w Niemczech. To ona zawiadomiła kolumbijskich żołnierzy i ekipę ratunkową, którzy dotarły do podróżników. Czy żorscy podróżnicy planują już kolejną wyprawę?