Tak dziś wygląda oryginalna "Brzydula Betty". Kolumbijska aktorka wciąż zachwyca urodą

Ana Maria Orozco jako Brzydula
Ana Maria Orozco jako Brzydula
Źródło: Getty Images
Aparat na zębach, niezbyt twarzowe grasonki i obowiązkowo posklejana, przyklapnięta grzywka. Taką Anę Marię Orozco pokochał świat, poznając ją jako pierwowzór "Brzyduli". Choć serial doczekał się 200 adaptacji oraz musicalu, to aktorce nie udało się powtórzyć międzynarodowego sukcesu. Jak wygląda dziś?

Kto grał pierwszą "Brzydulę"?

Beatriz Pinzon Solano widzowie mieli okazję poznać na antenie stacji TVN, gdzie emitowano kultowy kolumbijski serial. Historia współczesnego kopciuszka, który zdobywa pracę w ekskluzywnym domu mody, a z czasem także uwagę i serce swojego szefa, porwała za sobą widzów na całym świecie.

W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się niezapomniana Ana Maria Orozco, kreując wyobrażenie postaci, z którym musiały zmierzyć się aktorki występujące w kolejnych wersjach produkcji. Młoda aktorka miała wówczas 26 lat, a rola w hitowym serialu przyniosła jej międzynarodową popularność. Później Betty dała sławę Americe Ferrerze i Julii Kamińskiej.

"BrzydUla 2"

SOCHA_BRZYDULA
Małgorzata Socha o "BrzydUli"
Małgorzata Socha o "BrzydUli"
Julia Kamińska o Brzyduli
Julia Kamińska o Brzyduli
BrzydUla – nowe odcinki, nowe intrygi, nowi bohaterowie…
BrzydUla – nowe odcinki, nowe intrygi, nowi bohaterowie…
Filip Bobek i Łukasz Garlicki o męskiej przyjaźni
Filip Bobek i Łukasz Garlicki o męskiej przyjaźni

Pochodząca z aktorskiej rodziny Ana, wciąż występuje, jednak ponad dwadzieścia lat po premierze "Yo soy Betty, la fea", na próżno szukać spektakularnych sukcesów w jej dorobku. Można było ją zobaczyć m.in. w "Porwanej" i "Simonie". Prywatnie była żoną Juliána Arango, który w kultowej telenoweli wcielił się w rolę Hugo Lombardiego, projektanta mody. Para rozwiodła się w 2000 roku po dwunastu miesiącach małżeństwa. Kolejnym wybrankiem serca Any był argentyński muzyk Martín Quaglia. Związek przetrwał 7 lat, a jego owocem są dwie córki: 16-letnia Lucrecia i 13-letnia Mia.

Jak wygląda dziś serialowy Armando Mendoza Sáenz?

Jorge Enrique Abello, czyli serialowy wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Oprócz kariery na szklanym kranie święci również triumfy w internecie. Jego instagramowy profil śledzi ponad 1,5-mln użytkowników. Występuje w produkcjach hiszpańskojęzycznych.

W 1998 roku ożenił się z Marcelą Salaza Jaramillo, w 2002 roku urodziła się ich córka Candelaria. Para rozwiodła się. Aktor ponownie stanął na ślubnym kobiercu w 2016 roku. Jego wybranką została María Isabel Gutiérrez, z którą ma syna Antonia

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości