Byli tam, gdzie kręcono "Teorię wielkiego podrywu", "Miasteczko Twin Peaks", "Przystanek Alaska" czy „Gwiezdne Wojny". Magdalena i Przemysław Czatrowscy kochają podróżować śladami filmów i seriali. Na co dzień są programistami. Warto się wyrwać z wirtualnego świata i poznać ten rzeczywisty - przekonywali w studiu Dzień Dobry TVN.
Wspięli się na najpotężniejszy wodospad Salto Angel w Wenezueli i zjechali z niego na linach. Teraz trenują przed kolejnym wyzwaniem. Przed nimi wodospady w RPA, na Hawajach, w Peru oraz w Norwegii. Ze śmiałkami, którzy jako pierwsi na świecie chcą zdobyć Koronę Wodospadów, rozmawiała Dorota Gardias.
- Do tej pory byłem zakochany w Azjatach, ale pojechałem do Afryki i zwariowałem! – mówi Dawid Andres, który prowadzi programy z cyklu „Ciężarówką przez(...)”. Tirem zwiedził już USA, Wietnam, Indonezję. W wiosennej ramówce TVN przejedzie Afrykę.
Kairuan to jedno z najstarszych miejsc kultu w świecie islamu. To tunezyjskie miasto znane jest również jako ważny ośrodek handlu, tutejsze dywany znane są na całym świecie. Po niezwykłym Kairunie oprowadził nas Michał Cessanis.
Dwa lata minęły, od kiedy Tomasz Mackiewicz i Élisabeth Revol stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat. Niestety, Polak zginął podczas schodzenia. Francuzka cudem została uratowana po brawurowej akcji Adama Bieleckiego i Denisa Urubki. Z himalaistką w Warszawie spotkał się Piotr Kraśko.
Lwów, ponad 700 tysięcy mieszkańców, swego czasu zwany Florencją Północy. Znajduje się tutaj połowa ukraińskich zabytków, a lwowskie stare miasto wpisane zostało na listę zabytków UNESCO. Jedną z jego najbardziej urokliwych części jest kwartał ormiański. Jesteście ciekawi? Zapraszamy na wspólną w podróż do Lwowa.
-Rzeczywiście góra nie jest uznawana za jakoś szczególnie ładną – przyznał fotoreporter Piotr Piotr Trybalski, który na temat Mount Everest wie dosłownie wszystko. Jakie ciekawostki wiążą się z nazwą góry? Czy każdy może bez problemu się na nią wspiąć?
Szymon Radzimierski to 13-letni podróżnik, który zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu, w ramach którego gości u nas raz w miesiącu i opowiadał o swoich podróżach. Tym razem przybliżył nam historie ze swojej wyprawy do Etiopii.
Korona Europy liczy 46 szczytów. Rodzina głogowskiego dentysty zdobyła je wszystkie. Na początku stycznia zakończył się trwający od 2017 roku projekt polegający na wejściu na najwyższe szczyty i wzniesienia każdego kraju na kontynencie.
Innsbruck jest kojarzony głównie ze sportami zimowymi. Nic w tym dziwnego, w końcu miasto z każdej strony otoczone jest Alpami, które są wspaniałym tłem dla tamtejszej architektury. Zobaczcie, co można zwiedzić w stolicy Tyrolu.
Maastricht to kolebka Unii Europejskiej i prawdopodobnie najstarsze miasto Niderlandów. Pełne jest miejsc niezwykłych, jakich w Polsce nie zobaczymy. Wśród nich są: księgarnia z grobowcem, kawiarnia z warsztatem rowerowym i luksusowy hotel z dawnym kościele.
Kopia Pałacu na Wyspie - najpiękniejszego obiektu w Łazienkach Królewskich - stanęła w japońskim Sapporo. Wykonana z lodu budowla, razem z pomnikiem Fryderyka Chopina, jest jedną z atrakcji trwającego własnie Festiwalu Śniegu. Dlaczego Japończycy kochają polską kulturę? O tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi.
Innsbruck zimą przyciąga doskonałą ofertą, skierowaną do fanów nart i snowboardu, a także pasjonatów kultury. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tu na gości.
Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę, by mieszkają z goszczącą rodziną, której pomagają w opiece nad dziećmi. Jednocześnie mogą poznawać język i kulturę oraz podróżować. Na tym polega system Au Pair. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w programie? Mówiły o tym jego uczestniczki.
Jacek Libucha od 10 lat marzył o zdobyciu w pojedynkę Bieguna Południowego. Spełnił swoje marzenie 5 stycznia 2020 roku, po 53 dniach wyprawy. Jest trzecim Polakiem, który tego dokonał.
Dawniej Wenecja była pełna squero - warsztatów, gdzie wykonywane i konserwowane były gondole. Obecnie istnieją tylko dwa takie miejsca. W jednym z nich pracuje Francesca. - Od zawsze było to miejsce, w którym pracowali tylko i wyłącznie mężczyźni. (...) Chciałabym nauczyć się tego zawodu - powiedziała.
-„Pokażę Wam nie turystyczny Rzym, tylko mój Rzym!” Cristina Catese zabrała nas w podróż po swoim rodzinnym, ukochanym przez turystów mieście. Pokazała nieznane oblicza stolicy Włoch. Gdzie warto zjeść, a gdzie robić zakupy?
W ostatnich tygodniach oczy całego świata zwrócone są w stronę płonącej Australii. Szacuje się, że w pożarach mogło zginąć pół miliarda zwierząt! Polka Julia Raczko, w rozmowie z Robertem Stockingerem, opowiedziała, jak obecnie wygląda sytuacja pożarów. Czy podróż na ten kontynent jest bezpieczna?
Szymon Radzimierski to bohater nowego cyklu. Młody podróżnik będzie u nas gościł raz w miesiącu, zdradzając niezwykłe opowieści ze swoich podróży. Tym razem przyszedł do studia, by opowiedzieć nam o Ugandzie.
Singapur to piękne, niewielkie, położone na wyspach państwo-miasto, a jednocześnie stolica. Leży w Azji Południowo-Wschodniej. Mimo wysokich cen, jakie panują w mieście, warto choć raz w życiu wybrać się do Singapuru. Jakie tajemnice skrywa Miasto Lwa? Opowiedział nam o tym podróżnik Michał Cessanis.
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku jest bez wątpienia Times Square. Co roku przyjeżdża tu blisko 40 mln osób i jest ono najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie.
Cztery miesiące temu Katarzyna Werner zmieniła pracę w studiu TVN24 na tropikalny Zanzibar w Tanzanii. Wraz z końcem roku czas na pierwszą ocenę najważniejszej decyzji w jej życiu. Z Kasią rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN, Robert Stockinger.
Podczas gdy w Polsce zima i niskie temperatury, my przenosimy się na chwilę na gorącą Saharę. Michał Cessanis wybrał się w podróż do Tauzar, daktylowej stolicy Tunezji i pokazał nam, jak wygląda miasto.
Sztokholm to miasto nowoczesne, ale jednocześnie pamiętające o swojej przeszłości. Warto zwiedzić w nim zarówno budowle współczesne, jak i te powstałe w czasach renesansu. Zapoznaj się z listą wartych odwiedzenia miejsc i jedź do Sztokholmu z ułożonym planem.
Hindukusz to łańcuch górski, zlokalizowany w Azji. Jego nazwa pochodzi od słów z języka paszto, gdzie Hindu Kusz oznacza zabójcę Hindusów. Wiele to mówi o tym łańcuchu – wspinaczka może być bardzo niebezpieczna. Jednak Hindukusz nadal jest celem wielu osób, które marzą o wejściu na jego najwyższy szczyt.
To trzecie pod względem liczby ludności miasto w Niemczech położone jest na Wyżynie Bawarskiej. Prawa miejskie ma już od XII wieku. Monachium jest pięknym miastem ze stosunkowo dużą liczbą zabytków. Miłośnicy historii z pewnością będą podziwiać stare kościoły i niesamowite kolekcje dzieł sztuki. Po Monachium widzów Dzień Dobry TVN oprowadzał Michał Cessanis.
Jeśli lubicie świąteczny klimat, a podróże nie są wam straszne, polecamy wycieczkę do Chorwacji. To właśnie tam znajduje się najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Zobaczcie sami.
Elżbieta Dzikowska to jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, fotografka, sinolog, a także krytyk sztuki. Chroni swoją intymność, ale dla nas zrobiła wyjątek i jako jedynych zaprosiła do swojego gabinetu.
Tęczowy Most w świecie znany jest pod nazwą Rainbow Bridge. Zbudowany został w Tokio, gdzie łączy dzielnicę Shibaura ze sztuczną wyspą Odaiba. Most budowany był przez 6 lat między 1987 a 1993 rokiem jako pięćdziesiąty co do wielkości most na świecie. Uroczyste otwarcie miało miejsce 27 sierpnia 1993 roku. Długość Tęczowego Mostu to 798 metrów, a jego najdłuższe przęsło ma 580 metrów.
Rovaniemi to jedno z miast, w stronę których szczególnie ciepło spoglądają w okresie przedświątecznym zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi. Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi to jednak miejsce, które jest warte odwiedzenia o każdej porze roku, choć dostać się tutaj nie jest tak łatwo.