W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?
W 2016 roku opuścili dom w Katowicach i autostopem ruszyli w trzyletnią podróż dookoła świata. W naszym studiu Hanna Zieleźnik-Rybak i Piotr Rybak opowiedzieli o swojej przygodzie życia. Jak im się to udało? Gdzie podobało im się najbardziej?
Jennifer Bricker-Bauer to bohaterka trzeciego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". Jej historia udowadnia, że nie ma w życiu barier nie do pokonania i jest przykładem na to, że życie pisze najlepsze scenariusze . O jej niezwykłym losie opowiedziała w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska.
Magdalena Malejczyk rzuciła swoje dotychczasowe życie. I zamiast stereotypowych Bieszczad, wybrała fawele w Rio de Janeiro. To właśnie tam przez pół roku pracowała jako wolontariuszka. W naszym studiu opowiedziała widzom o swojej brazylijskiej przygodzie.
Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Ghana to niewielkie państwo w Afryce Zachodniej, które jest w światowej czołówce producentów kakao. Istnieją tam również spore złoża diamentów i ogromne ilości złota. W kraju dochodowy jest również biznes pogrzebowy. Dlaczego? Postanowiła mu się przyjrzeć Martyna Wojciechowska.
Andrzej Rozbicki to znany i ceniony w Kanadzie dyrygent i pedagog. To także założyciel Celebrity Symphony Orchestra, która istnieje już od ponad 25 lat. Nasza reporterka, Irmina Somers spotkała się z maestro, by wspólnie zwiedzić Toronto, w którym artysta mieszka od 1986 roku.
W meksykańskiej tradycji dusze nieboszczyków wciąż są wśród żywych, dlatego Dzień Zmarłych jest okazją do radosnego świętowania. To właśnie wtedy budowane są w domach ołtarzyki, wypiekane specjalnie na tę okazję słodkości, organizowane wesołe parady i śpiewy, a wszędzie widoczne są czaszki. Co oznaczają poszczególne symbole?
Do wtorku 10 listopada br. obowiązuje zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych do 34 państw. Tak zakłada rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. Lista obejmuje m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogórę i Izrael. Nie ma na niej krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy.
To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.
Nowe odkrycie w Egipcie. Odnaleziono 59 drewnianych sarkofagów. Archeolodzy otworzyli jeden z nich. Nagranie z wydarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych.
Już niebawem odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a przygląda się im Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Tak się składa, że na czele tej misji stoi Polka, Urszula Gacek. Jak obecnie wygląda jej codzienność?
O maleńkiej wyspie Jersey w naszym kraju zrobiło się głośno zaledwie kilka lat temu, kiedy pewien Polak popełnił tam szokującą zbrodnię. Wówczas Ewa Winnicka i Dionisios Sturis udali się na miejsce w celu opisania historii. Przypadkowo odkryli wstrząsającą tragedię dzieci, którą opisali w książce "Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia".
Tajlandia otwiera granice dla pierwszych turystów. Na bogatych urlopowiczów czekają luksusowe udogodnienia, prywatne baseny i piękne widoki. Jest jednak jeden haczyk – kwarantanna. Jak wyglądają wakacje w azjatyckim kraju? "To w praktyce złota klatka" – twierdzą turyści.
To opowieść o kotce, która sama wybrała swojego właściciela, a potem wyruszyła z nim na wyprawę po świecie. Brzmi jak streszczenie bajki? Nic bardziej mylnego. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej uczestnik postanowił ją uwiecznić.
Bez wątpienia po latach życia w ojczyźnie, przeprowadzka do obcego kraju dla wielu jest przerażająca. Są też jednak osoby, które takie rozwiązanie sobie bardzo chwalą. Do tej grupy ludzi należy Piotr Kliszka, który kilkanaście lat temu wyjechał na Korsykę i zauroczony jej pięknem, ściągnął na wyspę najbliższą rodzinę. Jak dziś wygląda ich życie?
W tym roku Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny. W przeciągu kilkunastu lat dziennikarze programu zrealizowali materiały z wielu zakątków Ziemi. Los Angeles, Watykan, Kreta czy niebo nad Himalajami to tylko niektóre z miejsc, gdzie byli obecni.
Szerpowie, którzy towarzyszą himalistom, na co dzień narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Wszystko po to, by móc zapewnić godny byt swoim najbliższym. Choć wierzą w istnienie świętych gór, które powinny zostać nietknięte przez człowieka, zdarza się, że łamią kulturowe tabu. Zapisy ich niezwykłej działalności znajdziemy w filmie Elizy Kubarskiej "Ściana cieni".
Chociaż pomysł na jego wybudowanie zrodził się w latach 80. XX wieku, to na realizację przyszedł czas całkiem niedawno. Najdłuższy most na świecie – o długości aż 55 kilometrów – powstał w 2018 roku w Chinach.
Maria Garus rzuciła pracę, sprzedała auto i postanowiła spełnić swoje marzenie o przejechaniu na rowerze Ziemi z północy na południe. Za sobą ma już 24 tys. kilometrów, co zajęło jej trzy lata. W pokonaniu ostatnich 4-5 tys. km Marii przeszkodziła pandemia.
Wśród nas nie brakuje ludzi z ogromnymi pasjami, a jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek z Kraśnika. Mężczyzna na swoim podwórku zbudował prawdziwy katamaran, którym chce wypłynąć w podróż dookoła świata.
Szymon Warsz wyznaczył sobie cel, że przed osiemnastymi urodzinami zdobędzie wszystkie szczyty naszego kontynentu, zwane Koroną Europy. Projekt obejmuje 46 gór i nazwany został: "Szlakiem w Nieznane". Kiedy nastolatek wpadł na taki pomysł? Ile szczytów mu jeszcze zostało, by zrealizować zadanie?
Sake to popularne w Japonii wino ryżowe. W Kraju Kwitnącej Wiśni picie tego napoju związane jest z całym rytuałem. Poznaj sake i zobacz, jak samodzielnie zrobić je domu.
Katarzyna Kozłowska udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, aby spełniać marzenia. Po 50. roku życia wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów. O swojej przygodzie i sile napędowej opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.
Czy możliwe jest znalezienie noclegu za darmo w wielu zakątkach świata? Okazuje się, że tak! Wszystko dzięki idei couchsurfingu, która narodziła się za sprawą strony internetowej stworzonej przez Caseya Fentona.
Australijski Outback to nadal teren uważany za nie do końca zbadany. Z pewnością są w nim miejsca, na których ludzka stopa nie stanęła. Outback to obietnica tajemnicy, niebezpieczeństw i zmierzenia się ze swoimi słabościami, dlatego rozkochuje w sobie tak wielu obieżyświatów. Co trzeba wiedzieć o interiorze Australii i w jaki sposób warto go przemierzyć?
Mimo że strefa podbiegunowa nie należy do najbardziej oczywistych kierunków podróży, są tacy, którzy i tak decydują się tam pojechać. Zafascynowani polarną przyrodą i obserwacją klimatu naukowcy za nic mają trudne warunki i decydują się spędzić długie miesiące, a niekiedy nawet lata, z dala od wszelkich skupisk ludzkich. Jednym z nich jest Dariusz Ignatiuk, naukowiec, który obecnie prowadzi badania na Spitsbergenie.
Makao jest wyjątkowym miastem, opierającym się na chińsko-portugalskich tradycjach oraz wpływach różnych religii. Odwiedzający miasto mogą nie tylko spędzić niezapomniany wieczór w kasynie, ale również wziąć udział w wielu festiwalach, zwiedzić zabytki oraz spróbować oryginalnych potraw, powstałych z połączenia kuchni portugalskiej i kantońskiej. Gdzie warto się wybrać i jak zorganizować transport do Makau?