Ewa Górniak-Morgan od 20 lat mieszka w Wenecji. Wraz z mężem Robertem pokazała nam to piękne miasto. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się również, jakie są zalety i wady życia w Wenecji, gdzie jest ulubiony punkt widokowy pary, czy wenecjanie mają samochody i gdzie mieszkańcy najchętniej spędzają czas. Z małżeństwem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Podróż z dziećmi to spore wyzwanie. Jak sobie z tym poradzić? Ta rodzina ma na to patent. Zobaczcie, jaki.
Tomasz Jakimiuk od pięciu lat podróżuje po świecie. W zeszłym roku wyruszył do Chin. Jego środkiem transportu była hulajnoga. W czasie podróży korzystał także z autostopu. O tej niezwykłej wyprawie Tomek opowiedział w Dzień Dobry Wakacje. Kogo spotkał na swojej drodze? Czego się nauczył w czasie tej podróży? Zobaczcie, czy do naszego studia też przyjechał na hulajnodze :)
W deszczu, bez pieniędzy, ale za to z uśmiechem na twarzy. Nasi autostopowicze: Ula Chincz, Filip Chajzer, Katarzyna Olubińska i Marcin Sawicki mieli za zadanie dotrzeć do Olsztyna autostopem. Zobaczcie, jak umilali kierowcom podróż, kto musiał robić pajacyki i, który zespół dotarł pierwszy do celu - Ula i Filip czy Kasia i Marcin. To była szalona wyprawa! :-)
Filip Chajzer, Ula Chincz, Katarzyna Olubińska i Marcin Sawicki ruszyli autostopem w Polskę. Kto dotrze szybciej do celu - Filip i Ula czy może Kasia i Marcin? Jak myślicie, gdzie jadą? Jeżeli zobaczycie ich przy drodze, zatrzymajcie się i zabierzcie ze sobą!
W Hiszpanii jedzenie tapas urasta do miana prawdziwej sztuk. Jak się nie pogubić wśród tysięcy restauracji i setek potraw? Dziennikarka Ula Chincz zwróciła się do ekspertki, przewodnika kulinarnego, Agaty Dybowskiej, która wprowadziła ją w świat hiszpańskich przekąsek.
Wczoraj w Uniejowie było słychać szczęk oręża, a dziś - jak mówi Marcin Prokop - słychać szczęk naszych szczęk, ponieważ nagle temperatura spadła i zrobiło się zimno. Zapewniamy jednak, że z Dorotą i Marcinem sprawimy, że słońce do nas wróci. Prowadzący Dzień Dobry Wakacje mają swoje sposoby... :-)
Warszawska Praga kryje wiele tajemnic i... blisko 200 kolorowych kapliczek, które znajdują się w jej podwórkach. Przyjrzał się im z bliska dziennikarz Łukasz Radwan.
Oto historia braterskiej miłości, która pomogła przetrwać ciężkie chwile, nie tylko w podróży. Tę podróż odbyli: Hubert Kisiński i Dawid Andres, których gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Zobaczcie materiały z tej podróży.
O turystycznych atrakcjach Kołobrzegu Tomasz Zubilewicz rozmawiał z prezydentem miasta Januszem Gromkiem. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg.
Nasze wakacyjne wydania porannego programu zaczynamy w Kołobrzegu. Razem z Dorotą Wellman i Piotrem Kraśko zapraszamy Was do pięknego Kołobrzegu, który Dorota z Piotrem uwielbiają. Jeśli jeszcze nie byliście w Kołobrzegu, to powinniście koniecznie odwiedzić to miasto. I koniecznie zapraszamy do oglądania programu Dzień Dobry Wakacje! :-)
W tym mieście powstała pierwsza polska mennica. To idealne miasto dla tych, którzy lubią żeglugę śródlądową. Do Bydgoszczy udał się nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak, który namawia wszystkich, by obrali w najbliższych dniach kierunek na Bydgoszcz. Dlaczego? sami zobaczcie!
Rodzina Łopacińskich lubi podróżować. Ich ostatnia wyprawa trwała aż 393 dni. Teraz planują kolejną podróż - wybiorą się śladami Stasia i Nel. O swoich planach rodzina opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Kiedy ruszają w drogę? Ile będzie trwała podróż? Co zamierzają zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństw podczas pobytu w Sudanie?
Zdarzyło się Wam, że po lekturze książki zapragnęliście wybrać się w miejsce, w którym toczyła się jej akcja? O lekturach, które inspirują do wyruszenia w drogę, które nie są przewodnikami turystycznymi, ale przybliżają czytelnikowi miejscowy świat, zwyczaje i pozwalają mu zanurzyć się w lokalnym kolorycie, rozmawialiśmy z Jarosławem Kretem i Małgorzatą Kalicińską.
Marcin Sawicki wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do Puszczy Białowieskiej na spotkanie z Adamem Wajrakiem i Katarzyną Jagiełło. Dziś obrońcy Puszczy organizują "dzień otwarty" czyli spacer, podczas którego będzie można zobaczyć jak wycinane są drzewa. Na wieczór zaplanowany jest też koncert Stanisława Sojki.
Tym razem Monika Mariotti wybrała się do małej, mołdawskiej wsi. Zobaczcie jak wyglądają przygotowania i sama ceremonia tradycyjnego chrztu. "Z ziarenek z chrzcielnego bukietu można wywróżyć sobie jak liczne czeka nas potomstwo" - zobaczcie ile dzieci będzie miała Monika! :)
Gotówką czy kartą - jak płacisz podczas zagranicznych wakacji? O to zapytaliśmy Was w naszej sondzie, a eksperta - blogerkę finansową Katarzynę Iwanowską zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN o to, co jest dla nas korzystniejsze? Czy opłaca się kupować walutę w kantorze internetowym?
Wybierając się na wypoczynek na łonie natury warto być dobrze przygotowanym. Co ze sobą zabrać? W Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz pokazała najlepsze gadżety na biwak: bukłaki na wodę, światełka, przenośny prysznic, gaz na komary i nie tylko. Nasi prowadzący, Marcin Prokop i Dorota Wellman, natychmiast przystąpili do testów... Zobacz, jak prawidłowo używać dwuosobowego płachto-śpiwora!
Na terenie Puszczy Białowieskiej trwa wycinka drzew. W czwartek ekolodzy blokowali pracę ciężkiego sprzętu. Niestety wycinka trwa też w innych rejonach Polski. Z jakich drzew ogołocono Puszczę Karpacką?
"Sugerujemy dobre przygotowanie się do podróży, zapoznanie z ostrzeżeniami, które publikujemy na naszych stronach". Jak powstają raporty dotyczące zagrożenia dla turystów planujących wycieczki zagraniczne i które kraje mają aktualnie status "Nie podróżuj"? Z szefem biura rzecznika prasowego MSZ Jakubem Wawrzyniakiem rozmawiał Robert Stockinger.
Ricki Krzyżewski przyjechał z Kanady do Polski, by nauczyć się wymawiać swoje nazwisko. I został. Jak jego rodzina trafiła do Kanady? Mikołaj Rey spotkał się z nim, by przygotować tradycyjny pulled pork na pyszne kanapki. Czy wiesz, jak długo należy gotować to mięso?
Wycinka Puszczy Białowieskiej trwa. Tydzień temu założyli w pyszczy obóz, by zablokować wycinkę ponad 100-letnich drzew. Głos zabrali również miejscowi, którzy do tej pory milczeli. Dlaczego las został zamknięty? A jak wycinanie lasu wpływa na miejscową turystykę?
Premier Szydło wezwała ostatnio w Sejmie Europę do wstania z kolan i obudzenia się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będzie opłakiwała swoje dzieci. Była to wypowiedź w kontekście tragedii, która wydarzyła się w Manchesterze. 75 proc. Polaków sprzeciwia się przyjęciu uchodźców muzułmańskiego wyznania. Jak kampanie wyborcze wpłynęły na ten wynik? Dlaczego zamachy przed 2015 rokiem nie wywołały fali islamofobii? Kto ponosi winę za taki stan rzeczy? I czy nasze obawy są uzasadnione? W Dzień Dobry TVN o zmianach zachodzących w Europie mówili: Joanna Koss-Krauze, Krzysztof Zieliński i dr hab. Michał Bilewicz.
Młodzież z bogatych domów, której nic nie brakuje i ta biedniejsza, która na co dzień mierzy się z wieloma problemami spotkała się na afrykańskiej sawannie. Połączyła ich jedna osoba - wnuczka Bronisława Geremka - Maria. Co robili w Afryce? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marię Geremek oraz dwie uczestniczki wyprawy - Małgorzatę Makocką i Klaudię Zawadzką, aby powiedziały o swojej przygodzie na Czarnym Lądzie. Co je zachwyciło w Afryce? Co dał im ten wyjazd?
Mikołaj Rey spotkał się z argentyńskim właścicielem bistro Christianem Rubinem, by poznać smak Ameryki Łacińskiej. Co razem ugotowali? Czy Mikołajowi smakowała yerba mate?
W naszym cyklu "Mikrowyprawy" postanowiliśmy sprawdzić odwagę Kajetana Kajetanowicza. Czy dwukrotny mistrz Europy w rajdach samochodowych odczuwa lęk? Łukasz Długowski zabrał go w góry. Wspólnie wypili herbatkę i zagrali w bierki kilkadziesiąt metrów nad ziemią! :)
Erling Kagge to pierwszy człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny i Mount Everest. Jednak to nie o podróżach rozmawiał w Dzień Dobry TVN z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Norweski podróżnik wydał ostatnio swoją pierwszą książkę zatytułowaną "Cisza". Dlaczego boimy się ciszy? Dlaczego ludzie reagują na ciszę paniką? Czy podczas wypraw poczucie samotności było dla niego trudne?
W tym kraju tylko 40 proc. ludności potrafi czytać i pisać. W tej grupie przeważają mężczyźni. Dziewczynki w Gwinei mają bardzo ograniczoną możliwość edukacji, bo szybko wydawane są za mąż. Edukacja w Gwinei jest na niskim poziomie, także dlatego, że brakuje podręczników i specjalistów. Zobaczcie na czym polega projekt "Książki dla Gwinei" i jaką rolę odgrywa w niej miasto Wrocław.
Jakie lato prognozują meteorolodzy? Bartek Jędrzejak przedstawił nam długoterminowa prognozę pogody. Będzie ciepło?
"26 października 2015 wyszliśmy na ul. Krakowską w Kielcach i zaczęliśmy machać na stopa. Zatrzymuje się samochód - 'Gdzie chcecie jechać?' - Dookoła świata!". Tak zaczęła się podróż, podczas której trener Jacek Słowak wraz ze studentami Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach zwiedził 35 państw, 6 kontynentów i przejechał prawie 80 tysięcy kilometrów!