Podróże

  Podróże

  Elena jest absolwentką Wydziału Dramatycznego Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu, gdzie poznała swoje męża Tomasza Leszczyńskiego, który również tam studiował. Za rolę w "Małej Moskwie" Waldemara Krzystka otrzymała Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii "Odkrycie roku". Specjalnie dla Dzień Dobry TVN zdecydowała się zostać przewodnikiem i oprowadziła nas po pięknej Moskwie.

  Razem z prezenterem pogody Bartkiem Jędrzejakiem odwiedziliśmy Park Miniatur w Ogrodzieńcu, w którym zobaczyć można między innymi miniatury zamków jurajskich!

  Staszek Karpiel Bułecka wybrał się w egzotyczną podróż do Afryki, którą zorganizowała ekipa Dzień Dobry TVN wraz z tygodnikiem Gala. Celem podróży była Tunezja. Jakie turystyczne miejsca w Tunezji miał okazję zobaczyć? Które z tych miejsc zrobiły na nim największe wrażenie? Na te i inne pytania odpowiedział w naszym studiu.

  Razem ze Stefano odwiedziliśmy tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego i jego malownicze miasta: Antalyię, Sidę, Alanyę. W Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć ruiny zatopionego miasta, zwiedzić antyczną Myrę, Chimerę oraz Świątynię Apollina w Side. Stefano miał okazję zatańczyć taniec brzucha, walczyć z falami na raftingu i nauczył się posługiwać kołem garncarskim.

  Kaja Śródka i Borys Szyc specjalnie dla Dzień Dobry TVN nagrali film ze swojej podróży do Australii. Mogliśmy im towarzyszyć w czasie wędrówki przez cały ten ogromny kontynent. Przemierzyli dystans pomiędzy Sydney, przez Camberrę do Melbourne. Dziś w naszym studiu opowiedzieli nam o swoich przygodach jakie przeżyli w krainie kangurów.

  Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller niemal w każdej wolnej chwili jeżdżą do ukochanej Gruzji. To właśnie tam wzięli ślub. Niedawno w księgarniach ukazała się ich wspólna książka "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji". Dlaczego są "zaczadzeni" Gruzją?

  Muzeum Dar Si Said to kwintesencja marokańskiej sztuki, która jest połączeniem różnych kultur: andaluzyjskiej, włoskiej i francuskiej. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN odwiedził je Łukasz Radwan, który w studiu przybliżył nam kulturę tamtych stron. Gościliśmy również Magdę Gessler, która była w Maroku dwa razy. Czym urzekł ją ten egzotyczny kraj?

  Z końcem czerwca większość Polaków wyruszy na wyczekiwane urlopy. Biura podróży oferują już wyjazdy w najdalsze zakątki globu, a piloci wycieczek zapewniają profesjonalną obsługę w każdych warunkach. Jak w branży turystycznej postrzegani są polscy turyści? Co nas charakteryzuje? Czy lubimy wracać w te same miejsca? Po czym można rozpoznać Polaka, który jest na urlopie?

  Tuż za naszą zachodnią granicą, 60 km od Berlina, w ogromnym hangarze znajduje się rajska wyspa. Razem z Anią Świątczak i jej córkami: Etiennette i Vivienne odwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce. Zobacz, jak Ania Świątczak wraz z córkami bawiła się na tropikalnej wyspie!

  Filip Chajzer wybrał się z małym Maksem i Filipem pociągiem nad polskie morze. Zrobił to po to, by sprawdzić, na co musi być gotowy każdy rodzic, gdy podróżuje z dzieckiem.

  Grecja znajduje się na skraju przepaści finansowej. Jak w tych czasach żyje się Grekom przekonał się na własne oczy nasz reporter Filip Chajzer. Natomiast w studiu DDTVN gościliśmy Dionisiosa Sturisa z radia Tok FM, który pochodz z Grecji. Rozmawialiśmy z nim o tym jak Europa będzie ratowała Grecję i czy dramatyczna sytuacja Grecji wpłynie na polską gospodarkę oraz kieszenie Polaków.

  Nasz krytyk kulinarny Maciej Nowak sprawdził, jak wygląda kuchnia w przydrożnych, góralskich karczmach. Jak wypadły w oczach naszego eksperta?

  Największy kontenerowiec świata - Emma wpłynął do portu w Gdańsku. Na jego pokładzie był nasz reporter Marcin Sawicki. Dowiedział się, ile waży statek, ile spala benzyny, jak dużo może zabrać ładunku na pokład i jak długo zajmuje jego rozładunek i załadunek.

  Nieznajomość obyczajów panujących w innych rejonach świata nie zwalnia nas od odpowiedzialności za nie. Jakie „kulturowe gafy” popełniamy najczęściej? O czym powinniśmy pamiętać wyjeżdżając do Turcji, Egiptu czy do innych, egzotycznych miejsc? O wyjaśnienia i porady poprosiliśmy podróżniczkę Beatę Pawlikowską.

  Bartek Jędrzejak był w nowoczesnym miasteczku Sony 3d. Tym razem prosto z Łeby zaprezentował najnowsze, technologiczne gadżety. Począwszy od laptopów, a skończywszy na telefonach i grach.

  Zdobyła Koronę Ziemi, zbudowała szkołę w Nepalu, jest prezesem Stowarzyszenia Polskich Psychologów w Wielkiej Brytanii. a na codzień jest dyrektorem w Banku Inwestycyjnym w Londynie. Gościem w studiu Dzień Dobry Wakacje była Anna Lichota. Skąd bierze siłę na wszystkie swoje inicjatywy? Jak postrzega swoją pracę i karierę? Jak godzi obowiązki zawodowe z pasją?

  Turystyka literacka, filmowa czy biograficzna to sposób na wakacje, podczas których nie tylko odpoczywamy, ale też możemy odwiedzić miejsca ze znanych powieści czy filmów. Ekipa Dzień Dobry Wakacje wybrała się do Barcelony i podążyła śladami bohaterów "Cienia wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna. W naszym studio Magda Gessler opowiedziała o podróżach tropem swojego, ukochanego artysty. Kiedy pojawiła się fascynacja Picassem i skąd pomysł na podróże jego śladami?

  Kamery Dzień Dobry TVN towarzyszyły Marcinowiu Tyszce w czasie jego wizyty w Sydney! Co najbardziej zaskoczyło Marcina w największym mieście Australii?

  Mieliśmy wyjątkową okazję by towarzyszyć Marysi Seweryn w czasie jej podróży do Maroka. Tylko w Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć jakie wrażenie zrobiło na aktorce spotkanie z kulturą Królestwa Marokańskiego.

  Kasia Figura w towarzystwie kamer Dzień Dobry TVN pojechała na wymarzoną podróż do Indii. Wyprawa trwała tydzień i była pełna atrakcji. Relację z niej mogliście zobaczyć tylko u nas!

  Joanna Jabłczyńska zabiera widzów Dzień Dobry TVN na plantację daktyli, zapyla palmy, wchodzi do studni i własnoręcznie wydobywa z kopalni róże pustyni. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co łączy Gwiezdne Wojny z rdzenną ludnością Afryki, koniecznie zobacz reportaż z ich tunezyjskiej podróży.

  Sweti Włas - jeszcze niedawno była tam mała wioska, teraz całe wybrzeże zapełniło się hotelami i apartamentowcami, których metr kosztuje czasem więcej niż w Warszawie. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN po świecie bułgarskich milionerów oprowadził nas Hubert Urbański.

  Na tournee po USA i Kanadzie Rubik zabrał rodzinę, bo jak mówi, nie lubią się na długo rozstawać. Dlatego w trasę pojechała zarówno żona Agata jak i 16-miesięczna córka Helena. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście się przekonać jak mijają rodzinie Rubików kolejne etapy podróży.

  Bogotę, jedno z największych miast Ameryki Południowej, odwiedził reporter Dzień Dobry TVN Maciej Łubieski.

  Bartosz Węglarczyk, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, przeprowadził rozmowę z ks. Arturem Bartyzołem, polskim misjonarzem w Chile. Przekonaj się z jakimi trudnościami musi sobie radzić ksiądz Artur na codzień.

  Wyglądem przypomina kiełbaskę, w konsystencji kaszankę - śląski żymlok jest bohaterem dzisiejszego odcinka "Podróżnika kulinarnego". O tym, skąd się wzięła tradycja wytwarzania żymloka i jego nietypowa nazwa opowiedział w Dzień Dobry TVN krytyk kulinarny Maciej Nowak.

  O tym jak poradzić sobie w kolumbijskiej dżungli mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym "Dzień Dobry TVN".

  Na tournee po USA i Kanadzie Rubik zabrał rodzinę, bo jak mówi, nie lubią się na długo rozstawać. Dlatego w trasę pojechała zarówno żona Agata jak i 16-miesięczna córka Helena. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście się przekonać jak przyjęto ich w Kanadzie.