Wzdęcia u niemowlaka to dość częste zjawisko, które może mieć różne przyczyny. Jeżeli maluszek po jedzeniu płacze lub jest niespokojny, a jego brzuch jest wzdęty i twardy, może to być sygnał, że niemowlę ma wzdęcia.
Ciąża jest okresem, w którym w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian. Oprócz tak powszechnych objawów ciąży, jak np. brak miesiączki czy nudności, kobietom towarzyszyć może szereg innych dolegliwości. Bardzo często pojawiającymi się są: zgaga, skurcze łydek, problemy z oddychaniem czy drętwienie rąk.
Dwuletnia Marta i trzyletnia Milena chętnie pozują do zdjęć, które ich popularna mama umieszcza w sieci. Uroda dziewczynek zachwyca, ale niestety nie jest ona wyłącznie dziełem natury. "Królowa życia" upiększa bowiem swoje dzieci instagramowymi filtrami.
Ma pięcioro dzieci poniżej piątego roku życia, w tym bliźnięta i trojaczki. Każdego wieczoru próbuje uśpić wszystkie pociechy jednocześnie. Czy to się udaje? Na jednym filmiku pokazała codzienność wielodzietnych matek.
Małopolska to region blisko gór, zatem jest w nim wiele typowych zimowych atrakcji. Sprawdź, kiedy wypadają ferie zimowe w Małopolsce w 2023 roku i co warto tam zwiedzić. Na jakie atrakcje warto się wybrać?
"Chciałabym już zakończyć naszą przygodę".
Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Obowiązkiem każdego rodzica jest zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje ono do prawidłowego rozwoju. Czy dziecko, którego potrzeby są zaspokajane, powinno dostawać jeszcze kieszonkowe? Jakie korzyści mogą z tego płynąć? Od jakiego wieku je dawać i jak wysokie powinno być? Na ten temat rozmawialiśmy z Roksaną Benedykciuk, psychologiem dziecięcym.
Tylko kobiety w zaawansowanej ciąży wiedzą, jak dużą trudność mogą sprawić im nawet najprostsze domowe obowiązki. Pewna tiktokerka postanowiła pokazać mężowi, z czym mierzy się na co dzień. Przywiązała mu dynię, która miała imitować duży brzuch, i kazała wykonać kilka błahych czynności. Jak sobie poradził?
"Na samą myśl chce mi się płakać".
Kiedy nosisz pod sercem maluszka, priorytetowo traktujesz dbanie o Wasze zdrowie oraz swoją wygodę. Dodatkowo, jak każda kobieta, chcesz czuć się pięknie i stylowo. Jak to zrobić, gdy temperatury spadają poniżej zera, a świat przykrywa biały puch? Odpowiedzią może być modna, zimowa kurtka ciążowa.
Mówi się, że narodziny dziecka to najpiękniejszy okres w życiu kobiety. Niestety rzeczywistość bywa mniej różowa. Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu. Zmiany, które zachodzą w tym czasie w ciele kobiety, pozostawiają po sobie ślad. Z jakimi wstydliwymi dolegliwościami muszą się mierzyć świeżo upieczone matki?
Odczekanie 60 sekund przed przecięciem pępowiny u wcześniaków zwiększa szanse na zdrowe, lepsze życie - tak wynika z najnowszych badań australijskich naukowców. Dlaczego tak się dzieje? Jak wygląda to w praktyce? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN dr. Grzegorza Południewskiego, ginekologa.
Według zapewnień ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka ferie zimowe 2022 mają wyglądać inaczej niż w poprzednim roku szkolnym. Przywrócony został podział na województwa. Sprawdź, kiedy Twoje dziecko zaczyna swoje ferie zimowe.
Zainteresowanie dziecka tematami związanymi z seksualnością może budzić w rodzicach skrępowanie, a nawet niepokój. Pytania dotyczące intymnej sfery życia są jednak nieodzownym elementem dorastania, dlatego, zamiast ich unikać, warto otworzyć się na szczerą i rzeczową rozmowę ze swoją pociechą. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym psycholożka Karolina Dziadkiewicz.
Jak wychować wielojęzyczne dzieci?
Omikron coraz częściej atakuje młodzież i dzieci. Ma przy tym charakterystyczne objawy, inne niż do tej pory. Na co należy zwracać uwagę?
Jakub Tolak i Zofia Samsel od kilkunastu miesięcy podróżują po świecie kamperem. Niedawno dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, jednak nie planują zmienić swojego trybu życia. Gdzie niebawem chcą się udać? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Michał Kucharski spisał wszystkie opowieści stworzone razem z synem Antonim, u którego stwierdzono ADHD. Dzięki temu powstała książka o Antoniusie, z której mogą korzystać inni rodzice. Jak powstawały te historie?
Jedna trzecia dzieci i nastolatków w Polsce coraz krócej śpi. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół pod kierunkiem m.in. prof. Mariusza Jędrzejko. Naukowcy doszli do wniosku, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest zjawisko FOMO. Co to takiego?
"Dzieci robią bałagan, ale to koszt całej zabawy".
Maść przeciwbólowa dla dzieci to rzadkość. W większości przypadków zastępują ją bezpieczne i delikatne tabletki lub czopki. Po maść przeciwbólową dla dzieci sięga się właściwie tylko w przypadku urazu mechanicznego (a konkretnie stłuczeń). Warto pamiętać, że w przypadku stłuczenia, zanim sięgniemy po maść dla dziecka, trzeba upewnić się, że nie doszło do uszkodzenia skóry.
Czy 10 stycznia nastąpi powrót do szkół?
"Dzieci są poddawane deprawacji emocjonalnej".
"Chodziliśmy po lekarzach, wszyscy się dziwią, dlaczego cały czas tyję".
Coraz więcej dzieci jest hospitalizowanych ze względu na zarażenie wariantem koronawirusa - omikronem. Większość z nich nie została jeszcze zaszczepiona. Głównym problemem mogą okazać się powikłania związane z górnymi drogami oddechowymi. Kolejna fala COVID-19 sprawiła, że w szpitalach ilość hospitalizowanych dzieci wzrosła czterokrotnie.
Czym żywią się nasze pociechy, gdy tego nie widzimy? Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo gotowych dań i przekąsek. Niestety większość z nich nie należy do najzdrowszych, a dzieci, nie zwracając na to uwagi, kupują to, co mają pod ręką. Zatem oblegane są automaty, sklepiki szkolne czy sklepy pod domem. Tam zaś wybór jest prosty i tani - hot-dog, drożdżówki, czipsy, słodzone napoje, żelki i cukierki.
Chrupki kukurydziane są popularną przekąską, która szczególnie chętnie podawana jest najmłodszym. Może pomagać załagodzić negatywne skutki ząbkowania, ale także przyczyniać się do rozwoju próchnicy. Co jeszcze trzeba wiedzieć o chrupkach kukurydzianych?
W 7. miesiącu ciąży rozwój płodu przebiega niezwykle dynamicznie. U malucha wykształcają się poszczególne narządy, zarysowują się kończyny, a serce, mózg i płuca pracują już na pełnych obrotach. To trudny czas dla przyszłej mamy, gdyż właśnie teraz mogą jej doskwierać uciążliwe objawy. W drugim miesiącu lekarz przeprowadza pierwsze badanie USG, które pozwoli określić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.