Newsy

Cztery osoby zmarły po zjedzeniu grzybów. Kupiły je na osiedlowym targowisku

Newsy

Aktualizacja:

Śmiertelne zatrucie grzybami w Wielkopolsce. Funkcjonariusze ostrzegają przed zakupem grzybów z niepewnego źródła. We Wrześni zmarła już czwarta osoba.

Zmarła czwarta osoba z Wrześni (woj. wielkopolskie), która najprawdopodobniej jadła trujące grzyby - poinformowała w piątek wielkopolska policja. Według funkcjonariuszy, trzy kobiety i mężczyzna zatruli się muchomorami sromotnikowymi , sprzedanymi im jako grzyby jadalne.

Ofiary mieszkały na jednym osiedlu

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że 44-letni mężczyzna zmarł w piątek. Na początku tygodnia, zapewne również po spożyciu grzybów, zmarła jego 70-letnia matka. Dwie pozostałe ofiary to siostry w wieku 81 i 69 lat. Wszyscy byli mieszkańcami tego samego osiedla.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że grzyby zostały zakupione na pobliskim targowisku oraz bezpośrednio od sprzedawcy dostarczającego je do domów

- podał Borowiak.

Sprzedawali grzyby trujące jako jadalne?

Oficer prasowy wrzesińskiej policji sierż. szt. Adam Wojciński poinformował PAP, że ustalone zostały dwie osoby, które mogły sprzedać grzyby trujące jako jadalne. Jednocześnie trwa weryfikowanie przyczyn i okoliczności śmierci ofiar oraz ustalanie ewentualnych innych nabywców grzybów.

Policja alarmuje, by nie kupować grzybów z niepewnego źródła. Muchomor sromotnikowy jest podobny do kani. Młode sromotniki przypominają gąskę zieloną.

Zobacz też:

Anna Nowak-Ibisz i gadżety prawdziwego grzybiarza. Zobacz wideo:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości