Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Gratulacje dla Igi Świątek!
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek to najlepsza tenisista rankingu WTA. Polka może właśnie pochwalić się kolejnych sukcesem. Raszynianka pokonała - nie bez problemów - Szwajcarkę Belindę Bencic. Wygrana dała jej awans do ćwierćfinału Wimbledonu. Z kim pierwsza rakieta świata zmierzy się w kolejnej rundzie turnieju?

Iga Świątek w ćwierćfinale Wimbledonu

W niedzielę, 9 lipca, Iga Świątek zmierzyła się Belindą Bencic - mistrzynią olimpijską z Tokio. Mecz nie należał do najłatwiejszych. Polka przegrała pierwszego seta, w drugim, przy stanie 6:5 dla Bencic, wybroniła dwie piłki meczowe. Na szczęście nasza tenisistka zdołała pokonać mistrzynię olimpijską 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3.

- Nie było łatwo. Belinda miała meczbole, a ja nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej wróciłam z piłki meczowej do rywalizacji - powiedziała po meczu Iga Świątek.

- Czuję, że potrzebowałam zwycięstwa, aby uwierzyć w siebie na tej nawierzchni. Miałam swoje szanse w pierwszym secie, nie było łatwo wygrać. Chciałam wykazać się solidnością i cieszę się, że udało mi się pozostać zdyscyplinowaną - dodała Iga.

Wimbledon 2023. Ćwierćfinał Iga Świątek - Elina Switolina

Polska zawodniczka podczas rozmowy z dziennikarzami odniosła się również do tego, jak gra się jej na trawiastej powierzchni. - Moja miłość trawy staje się coraz większa z każdym dniem. Mam więc nadzieję, że będę miała okazję spędzić jak najwięcej czasu na tej nawierzchni. To mój najlepszy rok na trawie i, jak widać, ciężka praca popłaca - stwierdziła.

Kolejny mecz Iga Świątek rozegra we wtorek, 11 lipca. Jej przeciwniczką będzie Elina Switolina z Ukrainy.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie eurosport.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.