Newsy

W Bałtyku żyją trzy gatunki rekinów. "Shark week" już od 12 lipca w Player.pl

Newsy

Aktualizacja:

Rozpoczyna się "Shark week". Potrwa od 12 do 17 lipca. W ramach tego wydarzenia widzowie będą mogli zobaczyć filmy dokumentalne i poznać rekiny nieco bliżej z innej strony, niż w filmach fabularnych. Cykl zostanie wyemitowany na Discovery Channel i w Player.pl.

Shark week w Player.pl

Filmy dokumentalne, które zostaną wyemitowane w ramach "Shark week" zmienią postrzeganie tych majestatycznych zwierząt. W programie m.in. produkcja Leonardo Di Caprio oraz dokument pokazujący spotkanie z jednym z najstraszniejszych morskich stworzeń - żarłaczem białym.

To idealna okazja żeby poznać tajemnice i zrozumieć ich instynkty. To wydarzenie telewizyjne emitowane jest od 33 lat na Discovery Channel. W tym roku widzowie mogą liczyć na 45 godzin oglądania najlepszych produkcji o rekinach.

Rekiny w Bałtyku

W Bałtyku żyją rekiny, dokładnie 3 gatunki: żarłacz śledziowy, który w teorii może być zagrożeniem dla człowieka, ale bardzo rzadko pojawia się w pobliżu plaż, koleń, który nie atakuje ludzi. Warto wspomnieć, że to gatunek zagrożony wyginięciem, dlatego jest chroniony i wpisany do Czerwonej Księgi IUCN. W Bałtyku można spotkać jeszcze jeden gatunek, rekinka psiego, który w żadnym stopniu nie stanowi zagrożenia dla człowieka, można go spotkać na niemieckim wybrzeżu Bałtyku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

700-letni dąb Bartek ucierpiał w wyniku nawałnicy. "Silne podmuchy wiatru mogą uszkodzić nawet tak witalne drzewo"

Magda Gessler oczami córki z okazji urodzin. Jak zmieniła się przez lata? "Najbardziej kocham jej dziewczęcość"

Wypadki dzieci na wakacjach - co robić w kryzysowej sytuacji? "Zobaczyłam swoje dziecko całe zalane krwią"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości