Newsy

Pogoda na niedzielę: deszczowo, na wschodzie burze

Newsy

Aktualizacja:

W niedzielę do Polski napłynie chłodniejsze, wilgotne powietrze, które przyniesie intensywne opady deszczu i gwałtowne burze. Na termometrach od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

Pogoda na weekend 31 lipca - 1 sierpnia 2021

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa będzie w zasięgu licznych niżów z ośrodkiem głównym w rejonie Finlandii. Niżom towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii. Na wschodzie i południu będzie utrzymywała się strefa falującego frontu atmosferycznego. Nad dzielnice północne nasunie się kolejny front, chłodny. Krańce południowo wschodnie pozostaną w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, nad resztę kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę 1 sierpnia 2021 r.

Niedziela upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. oraz burzami na południu i południowym wschodzie kraju, gdzie spadnie do 30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Śląsku, przez 23 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach będzie silny, osiągnie do 90 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo

Zobacz też:

Pożary w Turcji. Ewakuowano mieszkańców kilku miejscowości. Polka: "Nie czujemy się bezpiecznie"

Pakowanie walizki, czyli co prawdziwa fashionistka powinna wziąć ze sobą na tegoroczne wakacje?

Ślimaki w ogrodzie i szkodniki na roślinach doniczkowych. Jak skutecznie się przed nimi bronić? Radzi Łukasz Skop

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, x-news, PAP

Pozostałe wiadomości