Newsy

Milionerzy - czym jest paruzja? Gracz wykorzystał ostatnie koło. Spróbuj zaznaczyć prawidłową odpowiedź!

Newsy

Hubert Urbański

Paruzja to... w Milionerach padło trudne pytanie. Uczestnik gry musiał skorzystać z ostatniego koła ratunkowego. Czy wiesz, czym jest paruzja? Sprawdź, czy potrafisz prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie.

Nikodem Likus rozpoczął dzisiejszą grę z 10 000 zł na koncie. Zanim dotarł do pytania o paruzję, musiał wykorzystać dwa koła ratunkowe na pytania za 20 i 40 tysięcy zł. Do jego dyspozycji zostało już tylko jedno koło - pomoc publiczności. Tuż przed przerwą gracz usłyszał pytanie za 75 000 zł.

Paruzja to:

A: odzysk metali ze złomu

B: wielokrotne użycie jednorazówek

C: ponowne przyjście Chrystusa

D: zastosowanie pary wodnej

Czym jest paruzja? Która odpowiedź jest prawidłowa? Sprawdź!

Hubert zapytał Nikodema, czy wie, czym jest paruzja. Nikodem nie udzielił odpowiedzi, wolał zaczekać na moment, w którym zobaczy proponowane opcje. Po odczytaniu pytania, zdecydował:

Wydaje mi się, że wiem co to nie jest paruzja z tych opcji, które widzę, ale będę chciał skorzystać z pomocy publiczności. Wolałbym niczego nie sugerować - mimo wszystko

- zdecydował.

Może warto zaatakować samemu, bo suma gwarantowana jest. Do miliona zostało jeszcze pięć pytań, a to jest ostatnie koło

- zachęcał Hubert.

Nikodem nie dał się namówić na podjęcie próby. Ostatecznie postanowił skorzystać z pomocy publiczności. Widzowie w studiu odpowiedzieli następująco:

  • 41 proc. - zastosowanie pary wodnej,
  • 25 proc. - ponowne przyjście Chrystusa,
  • 20 proc. - odzysk metali ze złomu,
  • 14 proc. - wielokrotne użycie jednorazówek.

Powiem szczerze, że z tych czterech odpowiedzi, jeśli chodzi o B - wielokrotne użycie jednorazówek, to od samego początku wydawało mi się, że to raczej nie jest to. Wydawało mi się też, że to nie będzie D. Wydaje się logicznym skojarzeniem z parą wodną: paruzja - para. To by było zbyt oczywiste, aby było prawdziwe

Nikodem przyznał, że od początku wahał się między odpowiedziami A i C. Jednak ostatecznie zdecydował, że zaufa publiczności i zaznaczy odpowiedź D - zastosowanie pary wodnej.

Prawidłowa odpowiedź to C: ponowne przyjście Chrystusa.

Autor: Ilona Maciora

Pozostałe wiadomości