Newsy

Policjanci zatrzymali kobietę, jadącą pod prąd. "Tłumaczyła mundurowym, że ma prawie 80 lat i przepisy już jej nie obowiązują"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24

Policjanci z Orli zatrzymali 77-letnią kobietę, która jechała pod prąd. W rozmowie z funkcjonariuszami stwierdziła, że ma prawie 80 lat i przepisy już jej nie obowiązują. Po sprawdzeniu auta okazało się, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

Orla. Zatrzymanie 77-letniej kobiety

W niedziele 20 lutego funkcjonariusze z Orli (Podlaskie) zauważyli samochód jadący pod prąd. Po zatrzymaniu wozu okazało się, że za kierownicą siedzi 77-letnia kobieta. Jak czytamy w TVN24, postanowiła ona wytłumaczyć się w dość zaskakujący sposób.

Motoryzacja

Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodoweDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Kobieta była zaskoczona policyjną kontrolą. Tłumaczyła mundurowym, że ma prawie 80 lat i przepisy już jej nie obowiązują, więc policjanci nie powinni jej w ogóle zatrzymywać - mówi komisarz Agnieszka Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Nietypowe wyjaśnienia

Kobieta tłumaczyła również, że jedzie tylko po jajka. Podczas sprawdzenia auta policjanci zauważyli, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, dlatego zdecydowali się oni na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

77-latka odpowie za dwa wykroczenia. Jednym z nich jest niedostosowanie się do znaku, a drugim jazda pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: fhm/Getty Images

Pozostałe wiadomości