Newsy

6-latek miał dość wakacji u babci, bo stęsknił się za mamą. Policjanci znaleźli go, kiedy jechał na pociąg

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
olawa.policja.gov.pl
Policja

Policjanci z Oławy znaleźli 6-latka, który sam poruszał się rowerem po ruchliwej drodze. Chłopiec wykorzystał chwilową nieuwagę babci i stęskniony próbował pojechać do mamy. Chciał dotrzeć do pobliskiej miejscowości na pociąg.

Oława. 6-latek wykorzystał nieuwagę babci i próbował dostać się na stację kolejową

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach wieczornych. Mieszkanka gminy Oława zauważyła na ruchliwej drodze chłopca poruszającego się bez opieki. Zaniepokojona zadzwoniła na komisariat policji. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zaopiekowali się 6-latkiem.

Zobacz wideo: Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Podczas rozmowy chłopiec podał, jak się nazywa, jednak nie wiedział, gdzie mieszka, ponieważ przebywał u babci na wakacjach. Okazało się, że tęsknił za mamą, dlatego wykorzystał chwilową nieuwagę babci, która robiła obiad i postanowił udać się do pobliskiej miejscowości na pociąg - przekazała asp. szt. Wioletta Polerowicz, oficer prasowy KPP w Oławie.

Zaniepokojona babcia od trzech godzin szukała wnuka

Mundurowi przeanalizowali trasę, którą mógł poruszać się chłopiec. Podczas ustaleń zauważyli idącą poboczem przerażoną kobietę. Była to babcia 6-latka, która szukała go od około trzech godzin. Wnuk trafił pod jej dalszą opiekę. O całej sytuacji dowiedziała się już mama nieletniego uciekiniera.

Po tym zdarzeniu KPP w Oławie wystosowała apel do opiekunów dzieci. - Przypominamy, że całkowita odpowiedzialność i opieka nad dzieckiem spoczywa na jego opiekunie. Aby uchronić się przed wyjątkowo stresującą sytuacją, jaką jest zagubienie się dziecka, opiekunowie powinni uczulać swoje pociechy na konieczności informowania o tym, że chce się gdzieś pójść. Nauczmy też nasze dziecko adresu zamieszkania lub aktualnego pobytu - ułatwi to szybsze dotarcie do opiekunów - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo: Policjant z Polski pomógł prezydentowi Wałęsie

Policjant z Polski pomógł prezydentowi Wałęsie
Policjant z Polski pomógł prezydentowi Wałęsie Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: olawa.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: rafal_olechowski/Getty Images/ KPP w Oławie

Pozostałe wiadomości