Newsy

Najpopularniejsza w sieci mikrokawalerka do wynajęcia. Ile trzeba zapłacić za 9 m kw.?

Newsy

Mikrokawalerka

Kiedy Lilia Charniuk pokazała w sieci mieszkanie, w którym mieszka jej obserwatorzy szybko określili pomysł budowy podobnych przestrzeni "patodeweloperką". Dlaczego? Na zaledwie 9 m kw. zmieściła się sypialnia, kuchnia i łazienka. Teraz mikrokawalerka jest do wynajęcia.

Mikrokawalerka: ile trzeba zapłacić za wynajem?

Kiedy nasi reporterzy udali się z wizytą do Lilii Charniuk, trudno było na tej przestrzeni zmieścić i ludzi, i sprzęt. Trenerka podkreślała jednak, że ponieważ mieszka sama, to taka mikrokawalerka jest dla niej w zupełności wystarczająca. - Jeżeli nie byłoby tu kuchni, nie licząc korytarza, to zazwyczaj takie są pokoje wynajmowane. Mieszkałam na takiej przestrzeni, tylko była wspólna kuchnia i łazienka- stwierdziła.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się ogłoszenia z ofertą wynajmu mikrokawalerki, w której mieszkała Lilia. Żeby zamieszkać na tej niewielkiej przestrzeni, trzeba wpłacić kaucję, której wysokość różni się w zależności od tego, czy najemca zamierza wprowadzić się ze zwierzakiem (wówczas kaucja wynosi 1500 zł), czy bez (1200 zł). Miesięczny czynsz wynosi 1060 zł i w tej cenie zawarte są już wszystkie opłaty.

Lilia o mieszkaniu w mikrokawalerce

26-letnia trenerka i blogerka z Białorusi mieszkała w mikrokawalerce ponad półtora roku. O to, jak żyje się w tak niewielkiej przestrzeni pytana była tak często, że w końcu zaczęło ją to już denerwować. – Mnie jest tutaj naprawdę dobrze. Zawsze bardzo mnie irytuje, jak ludzie piszą pod moim wideo na YouTube coś w stylu: o matko, jak tu można mieszkać, to jest klatka itd. - tłumaczyła. Czy zawsze tak dobrze się czuła w tej przestrzeni? – Oczywiście na początku było mi trochę ciężko, zwłaszcza pierwszego dnia, kiedy przywiozłam swoje rzeczy, wszystko ustawiłam i mogłam ruszać się tylko dookoła siebie. Wtedy byłam bardzo przerażona. Szybko jednak się rozpakowałam, zaczęłam sobie wszystko mądrze układać, kupiłam wieszak, postawiłam stolik i krzesło, więc teraz czuję się tu komfortowo – dodała.

Zobacz wideo: Trenerka i jej 9-meterowa kawalerka

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości