Magdalena Filiks w poruszającym wywiadzie po śmierci syna. "Mówią mi codziennie, że dam radę"

Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
W marcu tego roku Magdalena Filiks poinformowała, że jej 15-letni syn Mikołaj popełnił samobójstwo. Po tym tragicznym zdarzeniu posłanka wycofała się z życia publicznego. O kryzysowym momencie, ale też o wsparciu, jakie otrzymała, opowiedziała w szczerym wywiadzie.

Magdalena Filiks w podcaście "Wybory kobiet"

Magdalena Filiks w rozmowie z Arletą Zalewską z "Faktów" TVN i Aleksandrą Pawlicką z "Newsweeka" wyznała, że po śmierci 15-letniego syna Mikołaja, powrót do codziennych obowiązków i pracy był dla niej niezwykle trudny. Obawiała się, że może nie podołać nowym wyzwaniom, również tym związanym ze startem w wyborach parlamentarnych. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie bliskich jej osób.

- Nie byłam w stanie sobie wyobrazić, będąc w takim stanie, w jakim byłam, psychicznym i fizycznym, że w ogóle się kiedyś ubiorę i wyjdę z domu. To był taki czas, kiedy decyzje co do list zapadały, a ja po prostu nie wychodziłam z domu miesiącami. Leżałam w piżamie, nie wstawałam. (...) Nie odbierałam telefonów - powiedziała Magdalena Filiks. - Były wokół mnie osoby, które jak taka niewidzialna ręka wspierały mnie i sprawiły, że dałam radę się nie wycofać, zostałam na tej liście - dodała gościni podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena FIliks o życiu po stracie syna

Aleksandra Pawlicka zapytała Magdalenę Filiks o to, co pozwoliło jej znaleźć siłę, by się nie poddać i pozostać w polityce. Nieocenioną rolę w tym procesie odegrały między innymi jej dzieci.

- Kobiety. Kilka kobiet. Przede wszystkim dwie moje córki, bo mam wspaniałe córki: 26-letnią Olę i 19-letnią córkę Maję. To one mi mówią codziennie, że dam radę, że powinnam, że zrobimy to razem, że będą mnie wspierały. (...) Wiedziałam, że jeżeli ja tego nie zrobię i nie wstanę, to one też już nie wstaną i nie wyjdą z domu. Nie mogłam ich przekonywać do tego, że dadzą radę, że mają prawo żyć, jeśli sama bym tego nie zrobiła. Byłoby to po prostu nieprawdziwe. Miałam kilka takich momentów, że zrozumiałam, że jeżeli ja nie wstanę i się nie postaram, nie ogarnę, to one też już się nigdy nie ogarną, bo patrzyły na mnie i gdzieś ta moja siła była im potrzebna - podkreśliła Filiks w podcaście "Wybory kobiet".

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc.

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Pomoc dla osób w kryzysie – gdzie i jak jej szukać? Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: podcast "Wybory kobiet", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 GO

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana