Newsy

Dzik zaatakował sześcioletniego chłopca. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
gazetawroclawska.pl
Dzik na tle zielonej trawy.

Sześcioletni chłopiec z poważnymi obrażeniami trafił do jednego z wrocławskich szpitali po tym, jak zaatakował go dzik. Do zdarzenia doszło na prywatnej posesji w Legnicy. Agresywne zwierzę jest poszukiwane przez lokalne służby.

Sześcioletnie dziecko zaatakowane przez dzika

Sześcioletni chłopiec padł ofiarą ataku dzika na przedmieściach Legnicy. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", do zdarzenia doszło w piątek, 2 września br. około godz. 18:00. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do jednego z wrocławskich szpitali. Jego stan określany jest jako ciężki.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Agresywnego dzika próbują namierzyć lokalne służby, w tym straż miejska, koło łowieckie i powiatowy lekarz weterynaryjny. Działania poszukiwawcze koordynowane są przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, które zaapelowało do mieszkańców miasta o zachowanie ostrożności.

Dzik zaatakował dziecko w Legnicy

W obliczu zagrożenia prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski powołał Zespół Zarządzania Kryzysowego. W jego skład weszli przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, funkcjonariusze policji i straży miejskiej, powiatowy lekarz weterynarii i członkowie okręgowego koła łowieckiego.

- Omówiliśmy możliwe scenariusze naszego działania, które mogą zmniejszyć populację tych zwierząt w okolicach miasta i mogą sprawić, że zwierzęta te w mniejszym stopniu będą wchodziły na teren miasta - poinformował dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, Sławomir Masojć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: gazetawroclawska.pl

Źródło zdjęcia głównego: Raimund Linke/Getty Images

Pozostałe wiadomości