dzikie zwierzę

  dzikie zwierzę

  Pyton królewski to jeden z najmniejszych przedstawicieli rodziny pytonów, czyli węży dusicieli. Naturalnie występuje na sawannach i w lasach deszczowych Środkowej oraz Zachodniej Afryki. W hodowli domowej wymaga warunków klimatycznych zbliżonych do tych występujących w miejscu jego bytowania.

  Co to jest muflon? To parzystokopytny ssak przypominający owcę. Jego znakiem charakterystycznym są zakręcone do przodu duże rogi. Naturalnie występuje na Korsyce i Sardynii, jednak można go spotkać również w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Polsce oraz we Włoszech i w niektórych regionach Hiszpanii.

  Fenek to zwierzę, które kojarzy się z pustynią i egzotyką. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż fenek może być także hodowany jako zwierzątko domowe. Co warto wiedzieć o hodowli fenka?

  Wilk Gustav to prawdziwy wędrownik, który przebył aż 10 tys. kilometrów w 1,5 roku. Według danych z nadajnika GPS, który mu zamontowano, dotarł z Niemiec centralnych na Pomorze. Wszystko po to, by znaleźć partnerkę i założyć rodzinę. O tym, czy mu się to uda, opowiedział w Dzień Dobry TVN dr Maciej Szewczyk, naukowiec i biolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

  "To tak jakby przez 20 lat mieć 2-letnie dziecko, które potrzebuje ciągłej atencji" - mówi o opiece nad lemurem Jagoda Kozyra. Jej chłopak Dominik Sajdek postanowił udomowić lemura Scotta. Teraz są nierozłączni. Jak wygląda opieka nad tym zwierzęciem? Czy lemura można porównać z jakimkolwiek innym pupilem?