Newsy

2-latka zamknięta w rozgrzanym aucie nie żyje. "Rodzice krzyczeli z bólu i rozpaczy"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska,
am
Źródło:
TVN 24
fotelik samochodowy

Dwuletnia dziewczynka została pozostawiona na kilka godzin w rozgrzanym samochodzie. Dziecko zmarło, a przerażona matka, tuż po tym, jak dowiedziała się, co się wydarzyło trafiła do szpitala. Tragiczna sytuacja miała miejsce niedaleko Nowego Jorku.

Dziecko zmarło w samochodzie

Choć w Polsce od kilku dni nie ma już problemu z wysokimi temperaturami, sytuacja w wielu miejscach na świecie nie jest tak przyjazna. Właśnie przez wysokie temperatury na wschodnim wybrzeżu USA, we Franklin Township w stanie New Jersey, doszło do ogromnej tragedii.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dwuletnia dziewczynka spędziła prawdopodobnie kilka godzin na tylnym siedzeniu rozgrzanego samochodu. Niestety, fotelik, do którego była przypięta, okazał się śmiertelną pułapką. Do zdarzenia doszło we wtorek.

Funkcjonariusze informację o tym wypadku dostali około godziny 15 czasu lokalnego. Dziecko przebywało w samochodzie od rana, prawdopodobnie nawet siedem godzin.

Policja wstrząśnięta tragedią

Telewizja ABC7 podała, że nawet służby, które pojawiły się na miejscu były wstrząśnięte dramatem, który rozegrał się na przedmieściach Nowego Jorku. Jako pierwszy pomocy dziecku udzielił sąsiad, który jest strażakiem. Próbował przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety lekarz stwierdził zgon.

- Oboje krzyczeli z bólu i rozpaczy - mówiła sąsiadka, Treana Huntley, o rodzicach dziecka. - Najpierw usłyszałam ojca krzyczącego w niekontrolowany sposób, potem zaczęła płakać matka. Zanosiła się szlochem - dodała w rozmowie z dziennikarzami ABC7. Matka była w tak ogromnym szoku, że potrzebowała pomocy lekarskiej, została zabrana do szpitala. Sytuację sfilmował śmigłowiec telewizji ABC. Na zdjęciach widać kobietę siedzącą przed domem, opartą o drzewo. Obok niej znajdowała się policjantka, która próbowała ją wesprzeć.

Według National Weather Service, temperatura na położonym niedaleko od Franklin Township lotnisku Somerset o godzinie 14, czyli tuż przed znalezieniem dziecka, wynosiła ok. 32,2 stopnia Celsjusza. Policja wyjaśnia teraz, ile dokładnie dziecko przebywało w aucie i co w tym czasie robili jego opiekunowie.

Więcej na ten temat przeczytasz w TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska, am

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: bigtunaonline/Getty Images

Pozostałe wiadomości