20. urodziny Uwagi! TVN. Ryszard Cebula w pracy i prywatnie: "Lubię, żeby wszystko ode mnie zależało"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
Po męsku. Krzysztof Miruć
Po męsku. Krzysztof Miruć
PO MESKU. Akop Szostak
PO MESKU. Akop Szostak
PO MĘSKU. Robert Motyka
PO MĘSKU. Robert Motyka
W tym roku Uwaga! TVN świętuje swoje 20. urodziny. Prowadzący program Ryszard Cebula, w cyklu Darii Pacańskiej PO MĘSKU, opowiedział, jak wspomina spędzony w nim czas. Zdradził także, czy zdarza mu się płakać i czego się boi, kiedy poczuł się popularny. Co dla niego oznacza "być męskim"?

Ryszard Cebula o pracy w Uwadze! TVN

Ryszard Cebula od początku istnienia Uwagi! TVN pracuje przy tym formacie. W cyklu PO MĘSKU w serwisie dziendobry.tvn.pl opowiedział, jak wspomina te lata. Przy poruszanych w programie kontrowersyjnych tematach wielokrotnie pojawiały się negatywne komentarze, dziennikarz ma jednak sposób, jak sobie z nimi poradzić.

- Nie wchodzę w ten brud, w ten szlam. Dzisiaj żyjemy w czasach, gdzie czym kto głupszy, czym ktoś bardziej bezczelny, tym bardziej głupie i bezczelne teksty publikuje w sieci. Ja sam nie wchodzę, nie czytam, jestem tego pozbawiony - podkreślił.

Po 20 latach pracy w Uwadze! TVN nie ma spraw, które mogą go zszokować. Trudnych spraw, którymi twórcy programu musieli się zajmować, było bardzo dużo.

- One pewnie będą, jakiś nowy rodzaj afery, nowy rodzaj draństwa, ale myślę, że podejdę do każdej innej sprawy - tłumaczył Cebula.

Ryszard Cebula o popularności

Z czasem pojawiła się także popularność. Trudno było jej nie zauważyć, bo - jak wspomina dziennikarz - w pewnym momencie zaczął skupiać na sobie wzrok przechodniów.

- Patrzą na ciebie. To jest popularność, która jest czasami miła, a czasami krępująca, czasami jest niesympatyczna, ale dobrze, że jest. Mnie ludzie bardzo, myślę, że nawet bardziej niż z twarzy, rozpoznają z głosu. Może dlatego, że jest ten głos jakoś charakterystyczny - wyjaśnił.

Ryszard Cebula - jaki jest prywatnie?

Wiele osób ciekawi, jaki prywatnie jest Ryszard Cebula. Dziennikarz bardzo chroni swoją prywatność, próżno szukać opowieści o jego rodzinie. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zrobił jednak wyjątek.

- To jest trudna sprawa, dla bliskich, bo prywatnie jest bardzo podobny do tego, jaki jest zawodowo. Lubię wiedzieć, lubię, żeby wszystko ode mnie zależało, lubię mieć wszystko przygotowane, nie zostawiam niczego na ostatnią chwilę, do wszystkiego się przygotowuję, o wszystkim myślę, od wszystkich wymagam. Tak, jak w pracy wymagam od współpracowników, tak w domu zapewne wymagam od dzieci, pewnie od żony i to są pewnie czasem jakieś trudne chwile - przyznał Ryszard Cebula.

Dlaczego Ryszarda Cebuli nie ma w mediach społecznościowych?

- To nie jest tylko tak, że ty coś zamieszczasz. Ludzie też to komentują, na bieżąco, non stop i wszędzie później o tym mówią. Rodzina, dzieci to jest prywatność, z tym w ogóle nie chcę wychodzić. Nie chcę się fotografować na plaży, na wakacjach, co jem na śniadanie.

W rozmowie z dziennikarką dziendobry.tvn.pl Darią Pacańską Ryszard Cebula zdradził także, co dla niego oznacza być męskim.

- Ja sobie męskość, mężczyznę, ojca wyobrażam jako takie pewne drzewo. Taki dąb, pod którym można się schronić, w którego nawet jak pierdyknie piorun, to on i tak wytrzyma. On wytrzyma każde uderzenie. Można się schronić, można przyjść po radę, można być bezpiecznym po prostu - wyjaśnił.

Uwaga! TVN świętuje 20. urodziny

Uwaga! TVN to program przedstawiający historie, o których dyskutuje cała Polska. Dziennikarskie śledztwa, ważne i poruszające sprawy, o których inni boją się mówić. Hasztag #tematdlauwagi stał się jednym z najlepiej rozpoznawanych haseł w sieci. W tym roku Uwaga! świętuje 20 lat istnienia.

- To był kawał życia, kawał dobrej roboty, którą wykonuję z bardzo wieloma współpracownikami, bo przecież przez uwagę przez te dwadzieścia lat przewinęła się masa zdolnych ludzi, nie tylko ci, którzy dzisiaj pracują. Ja dzięki Uwadze! poznałem w ogóle Polskę, byłem niemal wszędzie, wiadomo, że nie w każdej wsi, nie w każdym mieście, ale w każdym regionie. Poznałem mnóstwo ludzi, od ludzi, którzy mają w życiu pod górkę, po ludzi ze świecznika i życia społecznego, politycznego. Ta Uwaga! dała mi bardzo dużo i zawodowo i prywatnie - podkreślił. 

Program Uwaga! TVN zrewolucjonizował dziennikarstwo interwencyjne w Polsce. W ciągu ostatnich 20 lat jego twórcy wielokrotnie pokazywali historie, które poruszały opinię publiczną, wywoływały dyskusje i powodowały zmiany. Nad niektórymi sprawami reporterzy pracują przez długie miesiące, stosują prowokacje i ukryte kamery, by pokazać wstrząsające fakty i nieprawidłowości.

Uwaga! TVN demaskuje nadużycia. W ostatnim czasie kilkukrotnie reporterzy pokazywali nieprawidłowości w domach seniora na terenie całej Polski. Wychowankowie i wychowawcy domu dziecka w Kłodzku opowiedzieli o dramacie, jaki tam się rozgrywał. Jeden z reporterów zatrudnił się także w jednej ze śląskich ubojni. Okazało się, że wykorzystywanie chorych, padłych krów to wcale nie jest pieśń przeszłości.

Ostatniego roku nie sposób porównać do jakiegokolwiek wcześniej. Cały świat zaskoczyła brutalna napaść Rosji na Ukrainę. Reportaże "Ukraina: Historie graniczne" Marcina Jakóbczyka i "Ukraina: Tak trzeba" Edyty Krześniak zobaczyli widzowie w 32 krajach. Wielokrotnie w Uwadze! były pokazywane historie niezwykłego bohaterstwa, tych, którzy walczą w Ukrainie i tych, którzy niosą pomoc, w dotkniętym wojną kraju. 

Uwaga! od zawsze jest blisko ludzi. Dlatego powstały też reportaże o wysokich cenach, m.in. w nadmorskich kurortach w Polsce. Wiele osób obawia się nadchodzącej zimy i wysokich cen za ogrzewanie. Czy Polacy będą marznąć zimą? To również sprawdzą reporterzy. Pojawi się wiele innych historii związanych z wciąż rosnącymi cenami w nowej, specjalnej akcji – "Uwaga! na kryzys!", która wystartuje jesienią. Uwaga! to także Kulisy Sławy. W tym cyklu reporterzy spotykają się z gwiazdami kina, popkultury czy ze sportowcami.

Widzowie od lat informują o tematach za pośrednictwem maili, telefonów i hasztaga #tematdlauwagi. Od pewnego czasu można zgłaszać tematy przychodząc do busa oznaczonego #tematdlauwagi, który jeździ po całej Polsce. 

O problemach polskiej psychiatrii również powstały reportaże. Uwaga! wspiera także budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka, które powstaje dzięki Fundacji TVN. 

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Chore dziecko w przedszkolu lub w żłobku - jak postępować? Czat z adwokatem

Chore dziecko w przedszkolu lub w żłobku - jak postępować? Czat z adwokatem

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"
Materiał promocyjny

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
Materiał promocyjny

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
Materiał promocyjny

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas