Newsy

Pijany kierowca wjechał na chodnik, zginęła kobieta w ciąży. 61-latek usłyszał zarzuty

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
Policja

Dwa zarzuty postawiono 61-latkowi, który doprowadził do tragicznego wypadku w Lubieni w województwie świętokrzyskim. Pijany kierowca potrącił na chodniku cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Zginęła kobieta w zaawansowanej ciąży.

Lubienia. Pijany mężczyzna wjechał na chodnik

Tragiczny wypadek miał miejsce w czwartek 1 września około godziny 11 w Lubieni w powiecie starachowickim. Policja ustaliła, że 61-letni mężczyzna kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, później wjechał na chodnik, którym szły cztery osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Poszkodowanym pomocy udzielili strażacy, wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Mimo pomocy udzielonej przez służby ratownicze nie udało się uratować życia kobiety ani jej nienarodzonego dziecka. Była bowiem w zaawansowanej ciąży - przekazał mł. asp. Paweł Kusiak, oficer prasowy policji w Starachowicach.

Zespół Lotniczego Pogotowia Ratowniczego podjął próbę ratowania ciężarnej. Ratownicy wykonali cesarskie cięcie, żeby ocalić dziecko.

- Pacjentka była już zaopatrywana przez naziemny zespół ratownictwa medycznego. U kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Jako że była w zaawansowanej ciąży, podjęto decyzję o ratowniczym wydobyciu dziecka. Niestety, pomimo podjętych czynności życia obojga nie udało się uratować - powiedziała w rozmowie z TVN 24 Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Świętokrzyskie. Pijany kierowca potrącił na chodniku 4 osoby

W wypadku ucierpiał także mężczyzna. Trafił on z urazem nogi do szpitala. Z dorosłymi była jeszcze dwójka dzieci w wieku około 4-5 lat. One nie odniosły obrażeń.

Z ustaleń policji wynika, że 61-letni kierowca citroena był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad promil. W rozmowie z TVN 24 rzecznik starachowickiej policji poinformował, że mężczyzna trafi do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione prokuratorskie zarzuty.

Lubienia. Pijany kierowca usłyszał zarzuty

W piątek 2 września mężczyzna był przesłuchiwany. Jak poinformował tvn24.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, 61-latek usłyszał dwa zarzuty - spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

Pozostałe wiadomości