Matka i 5-letnia córka jechały rowerem, gdy nagle zostały potrącone przez samochód osobowy, którym poruszali się pijani mężczyźni. Do tragicznego wypadku doszło w Bilczycach pod Wieliczką 30 czerwca.
Reportaż programu "Uwaga1 TVN".
Reportaż programu "Uwaga1 TVN".
Gdzie najwięcej kierowców jeździ na podwójnym gazie?
Jaka kara jej grozi?
Podczas jazdy, sanki prawdopodobnie zaczepiły o pobocze, a siedzący na nich 31-letni mężczyzna uderzył w płot.
"Postawa godna naśladowania".
Świadek zdarzenia zabrał jej kluczyki.
"Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie".
61-latek potrącił cztery osoby, w tym dwoje dzieci.
36-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Pijani kierowcy będą mieli konfiskowane samochody. To nowy pomysł resortu sprawiedliwości – pisze w środę "Rzeczpospolita".Dziennik zaznacza, że konfiskata samochodów pijanych kierowców "zbierze żniwo: od tych najtańszych do mercedesów". "Projekt jest już w Rządowym Centrum Legislacji. Ma wejść w życie dwa tygodnie po publikacji" – czytamy.
Policja z Małopolski zatrzymała kierowcę szkolnego autobusu, który wiózł 30 dzieci do szkoły w Babicach. W czasie rutynowego badania okazało się, że 51-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Kierowca, który ma powyżej 1 promila we krwi, straci pojazd. Jeśli prowadzone przez niego auto nie należało do niego, zarekwirowana zostanie jego równowartość. Konkretne pomysły na zmiany w Kodeksie karnym przygotował resort sprawiedliwości.
W pierwszym półroczu 2021 roku pijani kierowcy spowodowali 684 wypadki. Zginęło w nich 68 osób, a 841 zostało rannych - przekazała PAP swoje statystyki Komenda Główna Policji. Nietrzeźwi najczęściej powodowali wypadki w weekendy prowadząc samochody osobowe. Czy będą zmiany w prawie?
Od kilku dni w mediach głośno jest o wypadku, który spowodował kierowca będący pod wpływem alkoholu. W zderzeniu dwóch aut zginęło młode małżeństwo, które osierociło trzech synów. Sprawa bardzo poruszyła Joannę Racewicz. - Nie potrafię wyobrazić sobie, co ma w głowie pijany drań, który wkłada kluczyki w stacyjkę samochodu - podkreśla dziennikarka w poruszającym poście.
Do groźnie wyglądającego wypadku w Warszawie doszło w Warszawie. Samochód jadący obwodnicą przebił barierkę i spadł na ścieżkę rowerową. Kierująca nim kobieta była kompletnie pijana.
Świadkowie dostrzegli auto poruszające się w sposób wskazujący na to, że kierowca jest pijany. Zatrzymali samochód i w czasie krótkiej rozmowy z mężczyzną zauważyli, że ten bełkocze i czuć od niego alkohol. Ujęli prowadzącego auto i przekazali patrolowi policji. Z zatrzymanym 56-latkiem podróżowało dwóch małych chłopców.
Mężczyznę podejrzanego o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci w Warszawie. Okazało się, że za kierownicą siedział były reprezentant Polski w piłce nożnej. Michał Ż. miał w organizmie 1,6 promila i już usłyszał zarzuty.
27–letni kierowca prowadził auto pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu. Był tak pijany, że nie zauważył dużego ronda w Bielanach i przemknął przez nie na wprost - informuje policja.
Mimo bardzo wielu apeli i wiadomościach o tragicznych skutkach jeżdżenia na gazie, kierowcy - będący pod wpływem alkoholu - nadal siadają za kierownicę samochodu. Dlaczego tak się dzieje? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychiatrą i specjalistą leczenia uzależnień Robertem Rutkowskim oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych „Alter Ego” Januszem Popielem. Dowiedzieliśmy się również, jak alkohol wpływa na mózg.To bardzo interesujące.
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu karnego. Resort proponuje zaostrzenie kar wobec pijanych kierowców. Co to oznacza? Czy spowoduje to wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji i Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych.
Gdy żołnierz Bartłomiej Zgłobiś zauważył samochód prowadzony przez pijanego, postanowił go zatrzymać. Kierowcę obezwładnił i zawiadomił policję. Czym jest zatrzymanie obywatelskie? Czy każdy z nas może zatrzymać przestępcę? Jakich środków można wówczas użyć? Kiedy należy zawiadomić policję? W jakich sytuacjach narażamy się na odpowiedzialność karną? Studio Dzień Dobry TVN odwiedził Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.