Newsy

Odważny kajakarz chce pobić rekord Aleksandra Doby. "Jeśli będzie taka potrzeba, będę płynął bez przerwy"

Newsy

Aktualizacja:

Wojciech Sobierajski chce zmierzyć się z rekordem Aleksandra Doby, który dopłynął kajakiem do Świnoujścia z Przemyśla w 13 dni. Przez niespełna dwa tygodnie będzie funkcjonował na wodzie zupełnie sam. W podróż mógł zabrać tylko to, co zmieściło się w kajaku. Przy starcie towarzyszyła mu ekipa Dzień Dobry TVN. Za kim będzie najbardziej tęsknił?

Wojciech Sbierajski przepłynie kajakiem Polskę

Wojciech Sobierajski chce pobić rekord Aleksandra Doby z 1989 roku. Wówczas ten słynny kajakarz przepłynął trasę z Przemyśla do Świnoujścia w 13 dni. Sobierajski chce zrobić to samo, ale w maksymalnie 12 dni.

- Zaczynamy z rzeki San, potem dopływamy do Wisły, następnie jest kanał bydgoski, Brda, Noteć, Warta i na końcu Odrą dopływam aż do Świnoujścia. W sumie to 1200 kilometrów - mówi Sobierajski. Na wodzie będzie zdany sam na siebie. Ma dokładnie policzone, ile czasu powinien płynąć, a ile odpoczywać.

- Płynę sam, nie mam żadnej pomocy, nie mam żadnej asekuracji. Założenia są takie, że będę płynął 18 godzin dziennie i 6 godzin przeznaczam na sen. Wiadomo, że jak będę potrzebował trochę nadrobić czasu, ze względu na jakieś opóźnienia, to będę płynął bez przerwy - zdradza kajakarz.

Wszystko, co jest mu potrzebne, znajduje się na kajaku. Jest to namiot, śpiwór i trochę jedzenia. Nie ma zaplanowanych noclegów. Będzie spał tam, gdzie akurat zastanie go noc.

Samotna wyprawa kajakiem

Kajakarz wyrusza zupełnie sam i przez 12 dni będzie musiał funkcjonować bez bliskich. Ci jednak trzymają za niego mocno kciuki i wierzą, że uda mu się zrealizować zamierzone cele.

- Jestem gotowy, siły są, kibice trzymają kciuki. W domu czeka na mnie moja córeczka Felusia, która ma teraz 4 miesiące. Myślę, że największą bolączką nie będzie upał, ból rąk czy mięśni, tylko tęsknota za moją narzeczoną Olą i za moją córeczką Felicją - zdradził w programie Dzień Dobry TVN Wojciech Sobierajski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Miłość w czasach Tindera. Jak bezpiecznie randkować i znaleźć tego jedynego?

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Euro 2020: Co robić, kiedy partner cały czas ogląda mecze? Psycholog: "Warto mieć swoją własną przestrzeń w związku"

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości