Newsy

Obowiązek noszenia maseczek przedłużony. Kiedy musimy je zakładać?

Newsy

Autor:
asty/kab/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
kobieta w maseczce ochronnej

Mimo że większość z nas zapomniała już o pandemii, to ona się jeszcze nie skończyła. Nadal są miejsca - szpitale oraz apteki - w których konieczne jest noszenie maseczki. Z nowego rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w Dzienniku Ustaw wynika, że obowiązek zasłaniana nosa i ust w tych placówkach został przedłużony. Do kiedy?

Obowiązek noszenia masek przedłużony

Zgodnie z przepisami każdy, kto wybiera się do placówki medycznej (szpitala, przychodni, apteki), musi mieć nałożoną maseczkę ochronną. Pierwotnie nakaz ten miał obowiązywać do końca września. Rada Ministrów w czwartek, 29 września, wydała rozporządzenie, które go przedłuża.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Rozporządzenie obowiązuje od 30 września i na jego mocy obowiązek zasłaniania nosa i usta został przedłużony do 31 października 2022 roku.

Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie

Przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w placówkach związanych z opieką zdrowotną - jak tłumaczą rządzący - spowodowane jest wzrostem liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom zakażonym.

Za przedłużeniem dotychczasowych nakazów i zakazów przemawia także sytuacja w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:asty/kab/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: aire images/Getty Images

Pozostałe wiadomości