Poznań: 101-letnia pacjentka wygrała walkę z COVID-19

101-letnia pacjentka wygrała z COVID-19
Jacobs Stock Photography Ltd
W zalewie napawających stresem i niepewnością wiadomości dotyczących pandemii warto zwracać uwagę również na pozytywne informacje. Do nich zdecydowanie zalicza się historia 101-letniej pani Anieli, która pokonała COVID-19. Kobieta opuściła już poznański szpital.

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich opuściła w sobotę 101-letnia kobieta. Placówka poinformowała, że to najstarsza pacjentka poznańskiego szpitala tymczasowego, która wygrała walkę z COVID-19.

101-letnia kobieta pokonała COVID-19

Działający na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich szpital tymczasowy dysponuje obecnie 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech halach. Za jego działanie odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

101-letnia pani Aniela opuściła placówkę po 19-dniowym pobycie. W mediach społecznościowych lecznica opublikowała zdjęcie pacjentki w otoczeniu personelu medycznego oraz życzenia zdrowia.

W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela. Pani Aniela jest...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Sobota, 10 kwietnia 2021

Koronawirus w województwie wielkopolskim

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 2530 przypadków zakażeń koronawirusem u mieszkańców województwa wielkopolskiego. Minionej doby w regionie z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 51 osób. Szpital tymczasowy na MTP uruchomiono na początku lutego.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Rodzina z COVID-19 rozdzielona w szpitalu. Samotnym dzieciom pomogli wolontariusze

Zobacz też:

Mateusz Hładki jako jeden z pierwszych dziennikarzy informował o katastrofie smoleńskiej. "To był dzień wielkiej próby"

Piłkarz-elegant Grzegorz Krychowiak. Czy widział memy dotyczące jego nowej fryzury?

"Hotel Paradise". Mariusz dopiero co związał się z Olą, a już chce zakończyć tę relację. Na oku ma Sarę

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości