Na miejscu interweniowała grupa chemiczna straży pożarnej.
Duża firma oferująca badania laboratoryjne ALAB padła ofiarą przestępców. Hakerzy dotarli i opublikowali dane medyczne kilkudziesięciu tysięcy klientów z Polski. O sprawie opowiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka Joanna Kryńska.
Podstawą naszej relacji ze specjalistą jest szczerość, która, jak się okazuje, bywa wyzwaniem.
Reportaż programu Uwaga! TVN
Co diagnozuje się najczęściej?
"Sprawa ma charakter rozwojowy".
"Nawet noworodek z wadą wrodzoną musi czekać".
"Za okres od 30 czerwca do 6 lipca mamy 4 163 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 556 ponownych" - poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza? Czy czeka nas kolejna fala pandemii?
Już na początku pandemii lekarze zauważyli niepokojące zjawisko. Coraz częściej zgłaszali się do nich pacjenci z obrzękiem i pieczeniem palców, które przybierały czerwony, fioletowy, a w skrajnych przypadkach czarny kolor. Zarówno wygląd, jak i objawy kliniczne wskazywały na odmrożenia, choć trwał sezon wiosenno-letni. Ostatnie badania nadal nie wykazały związku z koronawirusem.
W zalewie napawających stresem i niepewnością wiadomości dotyczących pandemii warto zwracać uwagę również na pozytywne informacje. Do nich zdecydowanie zalicza się historia 101-letniej pani Anieli, która pokonała COVID-19. Kobieta opuściła już poznański szpital.
Pobyt na oddziale zakaźnym w Powiatowym Szpitalu w Iławie "to jest umieralnia z noclegownią". Brakuje personelu medycznego, a wojewoda miał nie mieć żadnej wiedzy o nieprawidłowościach pojawiających się na oddziale zakaźnym w Iławie.
Wielu pacjentom szpital pomógł, ale zwracamy uwagę na to, że mogło dojść do eksperymentu - tak o poznańskiej placówce mówił w TVN24 Łukasz Cieśla z "Superwizjera". Jaki nielegalny proceder dziennikarze zdemaskowali w reportażu?
We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało, że 3546 lekarzy rezydentów i specjalistów wypowiedziało umowę na mocy, której mogli dodatkowo pracować. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł nie widzi perspektyw dialogu, a i sami lekarze nie chcą z nim rozmawiać. Mamy zatem impas. Czy to oznacza, że w 2018 roku nie będzie miał nas, kto leczyć? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Aleksandrę Kurowską, eksperta ochrony zdrowia. Jaką strategię ma Ministerstwo Zdrowia? Jak rozwiąże problem, by nie ucierpieli na tym pacjenci? Czy szpitale i przychodnie będą zamykane?
Zdarza się, że pacjent przychodzi do gabinetu lekarskiego z postawioną już przez siebie samego diagnozą, a od specjalisty oczekuje tylko potwierdzenia diagnozy i wystawienia odpowiedniej recepty. Takie kuriozalne sytuacje zdarzają się coraz częściej. Czym są spowodowane? Arogancją lekarzy czy nadmiarem informacji dostępnych dla każdego? A może winę ponosi system? Lekarz na jednego pacjenta ma 15 minut. W teorii. W praktyce to 5-7 minut. W tym czasie poza badaniem trzeba również uzupełnić "papiery". Jak uzdrowić relację lekarz-pacjent i przywrócić zerwaną nić porozumienia? O tym w Dzień Dobry TVN Robert Bryzek z Biura Rzecznika Praw Pacjenta i Prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie dr Michał Sutkowski.
Podczas Gali Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2015 wyróżniono 10 lekarzy i 10 farmaceutów. Nagrody są dla zwycięzców tym bardziej ważne, że w skład kapituły konkursy wchodzili sami pacjenci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy laureatki: prof. dr hab. n. med Jolantę Sykut Cegielską, pediatrę, specjalistę chorób rzadkich, Lucynę Samborską, farmaceutkę oraz dr Renatę Heise, neurolog, specjalista opieki paliatywnej i leczenia bólu. Co daje im największą satysfakcję w pracy?
Na 191 państw Birma pod względem jakości służby zdrowia znajduje się na 190 miejscu! Do tego większość jej mieszkańców nie stać na leczenie się we własnym kraju. Dlatego też decydują się na usługi kliniki Mae Tao w Tajlandii, która dziela bezpłatnej pomocy medycznej wszystkim potrzebującym uciekinierom i migrantom z Birmy. Dotarcie tam kosztuje ich wiele wysiłku...
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarzy, by porozmawiać z nimi o tym, jak ważna jest dla lekarza opinia pacjentów. Czego oczekują od lekarza pacjenci? Czy są pacjenci, za którymi nie przepadają lekarze? Naszymi gośćmi byli: dr Łukasz Preibisz, dermatolog, dr Marek Szczyt, chirurg plastyk oraz dr Piotr Gryglas, internista.
W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Dyrektorka Departamentu Spraw Świadczeniobiorców Izabela Trojanowska. O co pytali eksperta intenauci na naszym czacie?