Newsy

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Czy Omikron przywróci naukę zdalną?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
glos24.pl
dziecko przy komputerze, e-lekcje

Raport dotyczący funkcjonowania szkół w trakcie pandemii opublikowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wynika z niego, że nauka zdalna lub w trybie hybrydowym wróciła już do ponad 4 tys. placówek oświatowych w całej Polsce. Ma to związek z Omikronem, czyli nowym rodzajem koronawirusa. Resort Zdrowia poinformował o rekordowej liczbie zakażeń. Czy wróci nauka online?

Koronawirus w Polsce - stan na 22 stycznia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 22.01 o 40 876 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To kolejny rekord zakażeń w Polsce od początku pandemii. Zmarły 193 osoby.

Omikron zamyka kolejne szkoły

Według najnowszych danych Ministerstwa Nauki i Edukacji, przekazywanych przez kuratoria oświaty, coraz więcej placówek oświatowych powraca do trybu nauki zdalnej. W ostatnim tygodniu nauka stacjonarna odbywała się w 7 002 szkołach podstawowych, co stanowi 70,8 proc. tego typu placówek. W przypadku szkół ponadpodstawowych w trybie stacjonarnym pracowało ich 78,6 proc., czyli 4 312.

Na tryb zdalny przeszły 83 szkoły podstawowe i 47 ponadpodstawowych. W trybie hybrydowym działa 2 805 szkół podstawowych i 1 130 ponadpodstawowych.

Nauka

Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Przedszkola w trybie zdalnym

Na tryb zdalny najrzadziej decydują się przedszkola. W przypadku tych placówek chodzi przede wszystkim o opiekę nad najmłodszymi dziećmi, kiedy ich rodzice lub opiekunowie są w pracy.

21 stycznia stacjonarnie pracowała zdecydowana większość, bo aż 92,6 proc. przedszkoli, czyli 14 290 placówek. 77 zdecydowało się przejść na tryb zdalny, a 1068 na mieszany.

Jak pokazują dane, liczba placówek oświatowych, które przechodzą na tryb nauki zdalnej częściowo lub całkowicie, stale rośnie. Główną przyczyną wzrost zakażeń wariantem koronawirusa Omikron.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: glos24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości