Fundacja UNAWEZA weszła w skład Zespołu do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi tworzonego przez Ministerstwo Edukacji.
Która placówka edukacyjna znalazła się na pierwszym miejscu?
Powróci edukacja zdalna?
Jednym z pomysłów jest wprowadzenie nowego przedmiotu.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty. Wprowadza ona istotne zmiany w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów. Dotyczy również standardów pracy psychologów w szkołach. Co i kiedy się zmieni?
Czy Omikron przywróci naukę zdalną?
Czy 10 stycznia nastąpi powrót do szkół?
Rząd przygotował wytyczne.
Odpowiada wiceminister edukacji.
Co na to ministerstwo edukacji?
Minister edukacji odpowiada.
Co jest przyczyną tej zmiany?
Jakub Lewandowski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki, niedawno w ostrych słowach ocenił zmiany, jakie zaszły w polskich szkołach. Przez to został wezwany na spotkanie z ministrem Czarnkiem, a Rada wystąpiła o odwołanie go z funkcji przewodniczącego. Lewandowski w Dzień Dobry TVN powiedział, w jakiej, jego zdaniem, kondycji jest obecnie system edukacji.
Rok szkolny 2020/2021 przechodzi do historii. Był on jednym z najtrudniejszych w historii polskiej edukacji XXI wieku. Wynika to głównie z faktu, że przez niemal cały ten czas nauczyciele przeprowadzali lekcje online. Czy to sprawiło, że uczniowie i ich rodzice bardziej niż zwykle doceniają pracę pedagogów?
Od 2017 roku będzie obowiązywała 8-letnia szkoła powszechna, 4-letnie liceum, a zamiast zawodówki szkoła branżowa. Co jest celem reformy? Jak będą wyglądały „wygaszane” gimnazja? I co na to rodzice uczniów? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Radosław Kaczan, psycholog rozwojowy oraz Piotr Pietrzak, rodzic, który sprzeciwia się likwidacji gimnazjów.