Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty. Wprowadza ona istotne zmiany w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów. Dotyczy również standardów pracy psychologów w szkołach. Co i kiedy się zmieni?
Jakub Lewandowski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki, niedawno w ostrych słowach ocenił zmiany, jakie zaszły w polskich szkołach. Przez to został wezwany na spotkanie z ministrem Czarnkiem, a Rada wystąpiła o odwołanie go z funkcji przewodniczącego. Lewandowski w Dzień Dobry TVN powiedział, w jakiej, jego zdaniem, kondycji jest obecnie system edukacji.
Rok szkolny 2020/2021 przechodzi do historii. Był on jednym z najtrudniejszych w historii polskiej edukacji XXI wieku. Wynika to głównie z faktu, że przez niemal cały ten czas nauczyciele przeprowadzali lekcje online. Czy to sprawiło, że uczniowie i ich rodzice bardziej niż zwykle doceniają pracę pedagogów?
Od 2017 roku będzie obowiązywała 8-letnia szkoła powszechna, 4-letnie liceum, a zamiast zawodówki szkoła branżowa. Co jest celem reformy? Jak będą wyglądały „wygaszane” gimnazja? I co na to rodzice uczniów? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Radosław Kaczan, psycholog rozwojowy oraz Piotr Pietrzak, rodzic, który sprzeciwia się likwidacji gimnazjów.