Oszukali Ukrainki przy wynajmie mieszkań. Teraz grozi im 8 lat więzienia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
wp.pl
Aresztowanie mężczyzny

Policjanci z Katowic poinformowali o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa mieszkaniowe wobec Ukrainek. Na jednym z portali społecznościowych oferowali nieruchomość do wynajęcia. Kobiety zapłaciły za lokal, lecz gdy dotarły na miejsce, okazało się, że mieszka tam starsze małżeństwo.

Katowice. Mężczyźni oszukiwali kobiety z Ukrainy

Policja Śląska poinformowała o zatrzymaniu mężczyzn podejrzanych o oszustwo związane z wynajmem mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Jedną z transakcji podpisano na stacji paliw. To tam trzy kobiety zapłaciły oszustom ponad tysiąc dolarów, w zamian otrzymały klucze i adres zamieszkania. Ku ich zdziwieniu, było ono zajęte przez starsze małżeństwo, które poinformowało uchodźczynie, że to ich mieszkanie i nie jest ono przeznaczone na wynajem.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W ten sam sposób potraktowano kolejną kobietę, która podpisała umowę z oszustami w galerii handlowej. Przekazała im 3100 zł. Mężczyźni posługiwali się też komunikatorem internetowym. Za jego pośrednictwem udało im się oszukać Ukrainkę na 1600 zł.

Policja zatrzymała podejrzanych mężczyzn

Oszustami okazali się 22- i 29-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Katowic. Na czas postępowania młodszego z nich aresztowano na dwa miesiące, a starszego objęto policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

- Zrozpaczonym oszukanym kobietom pomogli katowiccy policjanci prowadzący sprawę. Zorganizowali dla nich nie tylko noclegi, ale także przeprowadzkę i zbiórkę żywności oraz najpotrzebniejszych rzeczy na nowy start w Polsce - poinformowała śląska policja.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jub Rubjob/Getty Images