Jak wyglądała jej blisko 20-letnia historia ucieczki za wolnością i lepszym życiem?
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku cyklu "Dzieci świata" przedstawiła historie najmłodszych migrantów klimatycznych, którzy pracują w kamieniołomach. Codziennie w trudnych warunkach rozłupują głazy i dźwigają. - Od roku nie chodzę do szkoły - przyznał 13-letni Olivier.
Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska przekazała meble potrzebującym.
"Staram się normalnie żyć".
Sprawdź, gdzie mieszkają i jak żyją.
"Mur" to dokument o kryzysie humanitarnym na granicy polsko-białoruskiej, o którym reżyserka opowiada także w kontekście swoich osobistych doświadczeń.
Ewa Farna była gościem programu Kuby Wojewódzkiego. Artystka opowiedziała w nim o swoim prywatnym życiu i sposobach łączenia go z karierą. Podczas show wokalistka bardzo się wzruszyła. Jakie słowa doprowadziły ją do łez?
Marta Kuligowska z TVN24 przybliżyła widzom najważniejsze informacje z soboty 23 września. Wspomniała m.in. o filmie "Zielona Granica", wojnie w Ukrainie, pielgrzymce papieża Franciszka. O czym jeszcze warto wiedzieć o poranku?
Uroczysta gala wręczenia Oscarów budzi ogromne emocje. W tym roku uwagę mediów zwróciły niebeskie wstążki, które gwiazdy miały doczepione do swoich strojów. Czego były symbolem?
- Zatrzymano mnie i mocno mnie wtedy pobito, a przecież po prostu wykonywałem swoją pracę. Robiłem zdjęcia, filmowałem i z tego powodu trafiłem do więzienia. Przez 4 dni byłem torturowany, w końcu mnie wypuszczono, bo nie było miejsc w celach - opowiadał Żenia.
Anna Kalczyńska chętnie korzysta z mediów społecznościowych. Za ich pośrednictwem dzieli się z internautami ważnymi wydarzeniami ze swojego prywatnego życia. W jednym z ostatnich wpisów opowiedziała o niezwykłej postawie swoich córek, która napawa ją dumą. Czym dziewczynki zasłużyły sobie na uznanie?
Richard Branson, światowy lider, znany przedsiębiorca i filantrop, przyleciał do Polski, by spotkać się z organizatorami World for Ukraine Summit 2022, przedstawicielami czołowych organizacji pozarządowych oraz biznesu, którzy zaangażowani są w pomoc Ukrainie. Wyraził swoje uznanie dla Polaków za to, jak pomagają uchodźcom.
We wrześniu ubiegłego roku poznaliśmy historię Nilofar i jej rodziny, która uciekła z Kabulu zajętego przez Talibów. Michał Żakowski - dziennikarz radia 357 - pomógł jej rodzinie uciec z kraju i dostać się do Polski. Jak obecnie wygląda jej życie? Przypominamy również historię pochodzącego z Kabulu Ahmada, byłego współpracownika polskiej ambasady w Afganistanie i jego rodziny.
Naukę rozpoczęło ponad 200 uczniów.
Jakie zajęcia wykonują?
Marta i Bartek Dajnowscy przyjęli pod swój dach Ludmiłę i jej dwóch synów. Do wspólnego życia potrzebna jest jednak nie tylko chęć niesienia pomocy, ale też umiejętność współdzielenia przestrzeni.
Przypadek sprawił, w to właśnie w tej miejscowości znalazły swój nowy dom.
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
"Zrozpaczonym i oszukanym kobietom pomogli katowiccy policjanci prowadzący sprawę".
Naukowcy z Instytutu Gospodarki Światowej zbadali skalę pomocy niesioną przez inne państwa dla walczącej z Rosją Ukrainy.
"Chcieliśmy, żeby pomoc dostali ludzie, którzy uciekli przed wojną".
Dzięki ich pomocy, bezpieczny kąt znalazło wielu uchodźców z Ukrainy.
Trudna sytuacja naszych sąsiadów zmobilizowała do działania ludzi dobrej woli, ale nie zabrakło też takich, którzy dostrzegli w niej szansę na osiągnięcie własnych korzyści. Okazuje się, że z pomocą metody "na Ukraińca" można zdobyć elektronikę czy zabawki dla dzieci, a nawet wyremontować za darmo mieszkanie.
Społeczność romska jest bardzo rozbudowana. Cechuje ją różnorodność, piękna kultura i godne podziwu przywiązanie do wielopokoleniowej tradycji, a jednak z powodu krzywdzących stereotypów Romowie wciąż muszą borykać się z nietolerancją.
Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej trwa już 8 miesięcy. 14-letnia Tibia Almashakheel w odpowiedzi na nieludzkie warunki w zamkniętym ośrodku uchodźczym rozpoczęła strajk głodowy. O horrorze życia na granicy opowiedziała w towarzystwie rodziny oraz aktywisty Mariusza Kurnyty.
"Dostałyśmy duże wparcie materialne i emocjonalne".
W Zespole Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu seniorzy szyją kolorowe poduszki. Do tej pory powstało ich już około 500. Małe, wielobarwne i mięciutkie są wprost stworzone do spania i przytulania. Dla kogo są robione?
Centralna Komisja Edukacyjna wprowadziła zmiany mające wesprzeć dzieci w rozwiązywaniu testów.
Według danych straży granicznej od początku trwania inwazji Rosji na Ukrainę ponad dwa miliony trzysta tysięcy uchodźców dotarło do Polski. Tygiel potrzebujących i pomagających na granicy stał się okazją dla przestępców. Czy to możliwe, żeby dochodziło do porwań i handlu ludźmi? Policja i organizacje pozarządowe ostrzegają.