Rosyjski model nie popiera ataku na Ukrainę. Matka grozi, że na niego doniesie

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
Rosyjski model nie popiera ataku na Ukrainę

Jean-Michel Szczerbak jest rosyjskim modelem, który od samego początku sprzeciwia się wojnie w Ukrainie. W mediach społecznościowych udostępnia zdjęcia obrazujące zniszczone miasta. Niestety przez te poglądy stracił kontakt z swoją matką. Kobieta nazwała go zdrajcą i zagroziła, że doniesie na niego służbom.

Rosyjski model sprzeciwił się wojnie w Ukrainie

Jean-Michel Szczerbak od 24 lutego, czyli od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, wyraża swoją dezaprobatę dla rosyjskich działań. Kiedy rozpoczęła się inwazja, rosyjski model napisał w mediach społecznościowych, że wstydzi się przed swoimi przyjaciółmi z Ukrainy.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Nigdy nie lubiłem przemocy, zawsze wiedziałem, że mądrzy ludzie nie wdają się w bójki. Jeśli w dzieciństwie ktoś mnie zastraszał lub wyzywał, starałem się zrobić wszystko, aby wydostać się z nieprzyjemnej sytuacji umysłem, a nie pięściami - tłumaczył Jean-Michel Szczerbak. Jak dodał, teraz dojrzał.

- Widzę, jak mój kraj anektuje obce ziemie i rozpętuje wojnę. Każdy, kto się temu sprzeciwia, jest piętnowany jako "zagraniczny agent", a w najgorszym wypadku kończy w więzieniu. Jestem przerażony, zraniony i wstydzę się przed moimi przyjaciółmi na Ukrainie i przed wszystkimi ludźmi, którzy tam mieszkają. Nie wiem, co robić - napisał Rosjanin na Instagramie.

Na jego profilu regularnie pojawiają się antywojenne hasła oraz zdjęcia. Dostaje je od swoich znajomych z Ukrainy. Jest to jego sposób na walkę z kremlowską dezinformacją.

Jean-Michel Szczerbak - matka nazwała go zdrajcą

Po tym, jak Rosja rozpętała wojnę w Ukrainie, model postanowił wyjechać do Berlina. Tam przebywa do dzisiaj. Tuż przed wyjazdem z Moskwy wysłał swojej mamie list i pieniądze. Napisał, że nie ma żalu o jej prokremlowskie poglądy. Treść tego, co odpowiedziała mu kobieta, zamieścił na swoim profilu na Instagramie.

- Zwróciła mi pieniądze i napisała, że ​​nie komunikuje się ze zdrajcami Ojczyzny i rusofobami. Jeśli ktoś myśli, że bardzo się martwię, to tak nie jest. Jest we mnie pustka. Nic już nie czuję - wyznał Jean-Michel Szczerbak.

Co więcej, kobieta chce zgłosić wpisy syna, a nawet jego przyjaciół rosyjskim służbom. Życzyła im także, żeby stracili paszporty.

- Nie jesteś moim synem, w mojej rodzinie nie będzie zdrajców – napisała mama modela.

Jean-Michel Szczerbak zapewnił, że nigdy nie zamierza traktować swoich dzieci tak, jak robi to jego rodzicielka.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/iam_jeanmichel

Pozostałe wiadomości