Newsy

Nie żyje Kane Tanaka. Była najstarszą osobą na świecie. Ile miała lat?

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Daily Mail
dłonie seniora, Kane Tanaka

Nie żyje Kane Tanaka. Japonka została oficjalnie uznana za najstarszą osobę na świecie. Urodziła się w tym samym roku, w którym bracia Wright zbudowali pierwszy samolot. 100 lat temu poślubiła męża, z którym wychowywała pięcioro dzieci. W jakim wieku była w chwili śmierci?

Japonia. Zmarła najstarsza osoba na świecie. Ile miała lat?

Kane Tanaka urodziła się 2 stycznia 1903 r. w południowym regionie Fukuoka w Japonii. W 2019 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza osoba na świecie. O śmierci kobiety poinformował lokalny gubernator Seitaro Hattori.

- Jestem bardzo zasmucony tą wiadomością. Nie mogłem się doczekać spotkania z Kane podczas tegorocznego Dnia Szacunku dla Osób Starszych (japońskie święto narodowe obchodzone we wrześniu - przyp. red.) - napisał w mediach społecznościowych.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Jak podaje "Daily Mail", Tanake zmarła w wieku 119 lat. W ostatnim czasie mieszkała w domu opieki dla seniorów. - Jedną z jej ulubionych rozrywek jest gra w Otella. Kane stała się ekspertem od gry planszowej, pokonując personel placówki - czytamy w komunikacie z Księgi Rekordów Guinnessa z 2019 roku.

Każdy dzień najstarszej kobiety na świecie rozpoczynał się o godz. 6:00. Popołudnia spędzała na rozwiązywaniu zadań z matematyki i ćwiczeniu kaligrafii. Była miłośniczką napojów gazowanych i czekolady.

Igrzyska Olimpijskie. Kane Tanaka w sztafecie z pochodnią olimpijską

Kane Tanaka do niedawna cieszyła się stosunkowo dobrym zdrowiem. Seniorka planowała wziąć udział w ceremonii poprzedzającej otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Miała przenieść ogień olimpijski, jadąc na wózku inwalidzkim. Pandemia uniemożliwiła jej jednak realizację tego postanowienia.

Jeszcze na początku stycznia, w dniu 119. urodzin, bliscy Kane wyznali, że solenizantka ma nadzieję dożyć 120 lat. Niestety marzenie kobiety się nie ziściło.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Goodboy Picture Company/Getty Images, Facebook

Pozostałe wiadomości