Newsy

Ekipa wypuściła nowy utwór. Czy "Zygzak" pobije kolejne rekordy wyświetleń?

Newsy

Dzień Dobry TVN

Ekipa to grupa polskich youtuberów, która osiąga zawrotne zasięgi w Internecie. Ich filmiki cieszą się ogromną ilością odtworzeń i wielką popularnością. Teraz wydali kolejny numer pt. "Zygzak". O czym opowiada?

Kto jest w składzie Ekipy?

Ekipa istnieje od 2018 roku i założył ją Karol Friz Wiśniewski. Chłopak początkowo nagrywał wyłącznie filmiki związane z tematyką gier, a w miarę wzrostu popularności i zwiększonej oglądalności, postanowił tworzyć również widea lifestylowe.

W pierwszym składzie Ekipy byli jeszcze Mateusz Trąbka (Tromba), Łukasz Wojtyca (Wujek Łuki) oraz Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk). Po tym, jak w 2019 roku zamieszkali razem w okolicach Krakowa , ich zespół rozrósł się o kilka osób. Do grupy dołączyli Weronika Sowa (Wersow), Marta Błoch (Murcix), Mikołaj Magdziarz (Mixer), Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu), Jakub Patecki (Patec Wariatec), Maria Ryskala (Marcysia) i Kasia Bożek.

Ekipa - "Zygzak"

Grupa młodych internetowych twórców cały czas szuka nowych możliwości rozwoju. Oprócz nagrywania zabawnych filmików na YouTube zechcieli wejść na giełdę i produkować gry, a także tworzyć własną muzykę. Postanowili wydać debiutancki krążek pt. "Ekipa - Sezon 3", który jest jedną z najgorętszych premier tego roku. Przy jego tworzeniu brali udział m.in. B.R.O, Cleo, Donatan i Jacek Pala "Jacuś". Z filmu dokumentalnego "INFLUENCERZY BEZ CENZURY" wynika, że zaproszenie do współpracy dostali również tacy raperzy, jak Mata i Bedoes, ale odmówili. W pre-orderze można zamówić album w kilku wariantach tylko do 1.06.2021 roku.

8 marca 2021 roku Ekipa zaprezentowała teledysk do pierwszej piosenki, pt. "3KIPA", który w przeciągu dwóch pierwszych tygodni od publikacji miał już 26 mln wyświetleń, a obecnie ma ich aż ponad 58 mln. Potem zaprezentowali także utwory "Zaebyście" oraz "Chill".

W czwartek 27 maja w Internecie pojawił się kolejny numer youtuberów o nazwie "Zygzak", w którym występuje Friz, Nowciax i Jacuś. To zupełne odejście od znanych w rapie schematów. Po nieco klasycznych, aczkolwiek przebojowych utworach, "Zygzak" to elektroniczna eksplozja. Niezwykle energetyczna piosenka bazuje na bohaterze znanym z bajek, czyli na postaci Zygzaka McQueena. Chłopaki rapują jednak nie o kreskówkach, a o pieniądzach, alkoholu i ładnych dziewczynach.

- Wystawiam kolejną fakturę, bo kwit, musi się zgadzać jak podatek PIT, bo rząd bierze procent za każdy mój bit. Jestem Friz, czuje się jak król. Czasami jestem w "Forbesie", w portfelu nigdy null - nawija Karol Wiśniewski.

Fenomen Friza: "To jest nowy świat, który rządzi się innymi regułami". Zobacz wideo:

Zobacz wideo:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości