Newsy

"Down the Road. Zespół w trasie" - będzie trzeci sezon. Trwają poszukiwania nowych uczestników

Newsy

TTV/x-news

Rozpoczęły się poszukiwania uczestników do trzeciej edycji programu "Down the Road". Premiera nowego sezonu planowana jest na koniec tego roku w serwisie Player.pl. Kolejną odsłonę programu zapowiada Przemek Kossakowski.

"Down the Road" - będzie trzeci sezon

"Down the Road" to polska wersja belgijskiego formatu. Program opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż życia. W trakcie wyprawy bohaterowie konfrontują się z niesprawiedliwymi stereotypami i pokazują, że chcą żyć w pełnoprawny sposób. Pierwsze dwa sezony, które z entuzjazmem zostały przyjęte na polskim rynku, zmieniły postrzeganie osób z dodatkowym chromosomem.

Przemek Kossakowski zapowiada trzeci sezon "Down the Road"

– Trzecia odsłona Down the Road powinna moim zdaniem ostatecznie dowieść, że ludzie z zespołem Downa to społeczność złożona z ludzi o niezwykłym potencjale, którzy potrzebując pomocy, sami są w stanie dać wiele w zamian. Tworząc drugi sezon zależało nam, aby pokazać, że sukces części pierwszej nie był przypadkiem, że wartościowych ludzi z zespołem Downa jest o wiele więcej i że potrzebują nie tylko zauważenia, ale też pomocy na wielu płaszczyznach. Myślę tutaj o aktywizacji społecznej, zawodowej, ale też zwyczajnego, codziennego, ludzkiego wsparcia. Teraz, chciałbym, aby ta świadomość została ugruntowana. Ludzie z zespołem Downa i ich rodziny to wielka społeczność, która cały czas żyje zepchnięta na margines naszej rzeczywistości. Chciałbym, aby to zaczęło się zmieniać – komentuje Przemek Kossakowski.

Właśnie ruszyły poszukiwania uczestników do trzeciej edycji. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: downtheroad.pl. Format w serwisie Player.pl pojawi się pod koniec 2021 roku. Za produkcję trzeciej serii odpowiada firma WIERNIK PRO.

Zobacz wideo: Uczestnicy programu "Down the Road 2" o swojej przygodzie

Zobacz też:

Martyna Wojciechowska świętuje 3 miesiące małżeństwa: "Każdy dzień jest lepszy od poprzedniego"

Przemek Kossakowski pokazał zdjęcia zza kulis "Down the Road. Zespół w trasie". "Dziś jestem innym człowiekiem"

Przemek Kossakowski aktywnie spędza czas z mamą. "Jak widać, jest kobietą młodą"

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości