Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy 16 czerwca?

Kobieta robiąca zakupy
Czy najbliższa niedziela jest handlowa? Gdzie zrobimy zakupy 16 czerwca?
Źródło: d3sign/Getty Images
W związku z zakazem handlu w niedziele wiele sklepów jest nieczynnych. Czy w niedzielę 16 czerwca 2024 można zrobić zakupy? Kiedy najbliższa niedziela handlowa? Sprawdź, czy w tym dniu sklepy są otwarte na stronie Dzień Dobry TVN.

Czy niedziela 16 czerwca 2024 jest handlowa?

Niedziela 16 czerwca nie jest niedzielą handlową. To oznacza, że zakupy będzie można zrobić jedynie w niektórych punktach handlowych. Tego dnia działały więc będą tylko stacje benzynowe, placówki pocztowe, apteki i punkty apteczne czy sklepy, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. W całym roku 2024 jest łącznie 7 niedziel handlowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DD_20210914_Zakupy_REP
Zakupy

Niedziele handlowe 2024 - ustawa uszczelniająca zakaz handlu

Ustawa uszczelniająca zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w lutym 2022 roku. Oznacza to m.in., że od tego miesiąca tylko te placówki pocztowe, które uzyskują minimum 40 proc. przychodu z działalności pocztowej, mogą pozostawać otwarte w niedzielę.

W tym roku jest łącznie 7 niedziel handlowych, z czego w ostatnią z nich przypada 22 grudnia.

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?

Kolejna niedziela handlowa, w którą będzie można zrobić zakupy w dużych marketach i sieciach, wypada 30 czerwca.

Tego dnia zakupy będzie można zrobić nie tylko na stacjach benzynowych oraz w małych sklepach, w których właściciel będzie prowadzić sprzedaż, ale również w dużych sieciach handlowych i galeriach handlowych. Standardowo otwarte pozostają restauracje i obiekty usługowe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko/Diana Ryściuk

Źródło: infor/money

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?