Newsy

Lekarze amputowali pacjentowi niewłaściwą nogę. "To wynik niefortunnych okoliczności"

Newsy

Shannon Fagan/Getty Images

82-letni mężczyzna stracił w wyniku amputacji niewłaściwą nogę. Personel kliniki przyznał, że to tragiczny w skutkach błąd ludzki. Pacjent jest pod opieką psychologa. Trwa wyjaśnianie, jak doszło do dramatycznej pomyłki.

Amputowali niewłaściwą nogę

Lekarze w austriackiej klinice Freistadt amputowali 82-letniemu pacjentowi niewłaściwą nogę. Mężczyzna trafił do placówki w związku z wieloma dolegliwościami, na które cierpiał. Sytuacja stała się na tyle poważna, że lekarze postanowili amputować lewą nogę. W trakcie operacji doszło do tragicznej w skutkach pomyłki.

- Niestety, w wyniku szeregu niefortunnych okoliczności, wystąpił błąd polegający na usunięciu prawej zamiast lewej nogi - tłumaczyli przedstawiciele szpitala.

Dyrektor medyczny kliniki Norbert Fritsch publicznie przeprosił za to zdarzenie. Chce wyjaśnić, co się stało, że lekarze dopuścili do takiej porażki.

Austria: lekarze amputowali niewłaściwą nogę

Mężczyzna tuż po operacji nie zorientował się, że amputowano mu prawą zamiast lewej nogi. Pomyłkę zauważono po dwóch dniach przy okazji zmiany bandaża. Prawdopodobnie dzień przed zabiegiem medycy źle zaznaczyli, która kończyna ma być usunięta.

Klinika została poddana wnikliwemu badaniu standardów. Szczegółowo ma zostać wyjaśniona sytuacja 82-latka, który niestety musi przejść kolejną operację. Mężczyzna jest pod opieką psychologa.

Zobacz wideo: Ratunek przed amputacją

>>> Zobacz także:

Coraz więcej podrabianych miodów. Jak nie dać się nabrać? Są dwa niezawodne sposoby

Tomasz Oświeciński broni 12-letniej córki. "Nie widzę w tym nic złego"

Katarzyna Pakosińska zrobiła wyjątek i pokazała nastoletnią córkę. "Jak siostry"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości