błąd lekarski

  "Śledztwo jest niezwykle sprawnie prowadzone".

  Beata marzyła o wspaniałym uśmiechu. Zdecydowała się na implanty, jednak w trakcie zabiegu pojawiły się komplikacje. Lekarz z wezwaniem pogotowia czekał ponad 2,5 godziny. Dziś pacjentka nie porusza się, nie mówi, nie je i nie reaguje na bodźce. Okazuje się, że nie jest jedyną poszkodowaną klientką tego gabinetu.

  Historia pani Wandy jest najlepszym dowodem na to, że przepisy nie są w stanie przewidzieć wszystkich zrządzeń losu. Za pozostawienie w jej jamie brzusznej skorodowanej igły, nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności.

  Rodzice poszkodowanego malucha walczą o zadośćuczynienie.

  Rodzice wierzą głęboko, że zarówno lekarze, jak i nauczyciele w szkole, zawsze będą stać na straży opiekunów dzieci i pomogą im w sytuacji zagrażającej życiu. Tym razem zawiedli wszyscy i pomimo próśb rodziców Pawła, nikt nie wziął na poważnie jego stanu zdrowia. - Czasami nazywa się to "syndromem Boga". Zabrakło pokory, słuchania mamy, która wie i wyczuwa stan swojego dziecka zwykle najlepiej - wyjaśnia mec. Jolanta Budzowska, adwokat rodziny Reków.

  82-letni mężczyzna stracił w wyniku amputacji niewłaściwą nogę. Personel kliniki przyznał, że to tragiczny w skutkach błąd ludzki. Pacjent jest pod opieką psychologa. Trwa wyjaśnianie, jak doszło do dramatycznej pomyłki.

  Na sali porodowej matka nie usłyszała pierwszego płaczu dziecka, jedynie krzyki personelu medycznego i śmiech lekarza. Dlaczego mimo bezproblemowej ciąży, po porodzie mała Eliza dostała zero punktów w skali Apgar? Historię przedstawia reportaż "Uwagi! TVN".

  Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o błędach lekarskich, które doprowadziły do kalectwa, a nawet śmierci pacjenta. Jakie błędy najczęściej się zdarzają? Czego mogą domagać się pacjenci, których stan zdrowia pogorszył się z powodu błędu medycznego? Kto może im pomóc w dochodzeniu praw? O tym w Dzień Dobry TVN mówił radca prawny z Biura Rzecznika Praw Pacjenta Robert Bryzek.

  Są osoby, które w wyniku błędów lekarskich poniosły uszczerbek na zdrowiu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Dorotę Karkowską z Instytutu Praw Człowieka i Edukacji Zdrowotnej, aby zapytać, co może zrobić rodzina poszkodowanego lub sam poszkodowany, aby dochodzić sprawiedliwości w przypadku błędów medycznych, czy polscy lekarze są ubezpieczeni.

  Coraz więcej Polaków poddaje się operacjom plastycznym. Niestety niektórzy trafiają w ręce lekarzy, którzy nie mają uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów i zamiast pomóc pacjentowi poważnie mu szkodzą. Kiedy możemy mówić o nieudanych operacjach plastycznych? Które z operacji plastycznych są obarczone największym ryzykiem? Jak w przypadku operacji plastycznych definiuje się błąd lekarski? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN - specjalistą chirurgii plastycznej i ekspertem sądowym w zakresie chirurgii plastycznej dr Januszem Greese Łyko.