Młoda kobieta zmarła tuż po porodzie w wyniku lekarskiego błędu, zaś jej nowo narodzona córka - odeszła zaledwie 3 dni później. Od tragicznej historii pani Lucyny minęło już 15 lat, jednak ta sprawa nadal bulwersuje jej bliskich, którzy walczą o sprawiedliwość. Czy rodzina otrzyma w końcu milionowe zadośćuczynienie?
Rodzina pokrzywdzonej krytykuje decyzję sądu.
Co na to szpital?
"Można było tego uniknąć".
Co robili lekarze ze szpitala w podwarszawskim Piasecznie, by ratować 18-letnią Polę? To pytanie zadają sobie zrozpaczeni rodzice, a także lekarze z innych placówek, którzy potem walczyli o życie dziewczyny.
Błąd sprawił, że konieczna była amputacja nosa.
Kobieta była pewna, że wszystkiemu winny jest jej mąż.
Dziecko musiało przejść operację, podczas której założono aż 13 szwów.
"Śledztwo jest niezwykle sprawnie prowadzone".
Beata marzyła o wspaniałym uśmiechu. Zdecydowała się na implanty, jednak w trakcie zabiegu pojawiły się komplikacje. Lekarz z wezwaniem pogotowia czekał ponad 2,5 godziny. Dziś pacjentka nie porusza się, nie mówi, nie je i nie reaguje na bodźce. Okazuje się, że nie jest jedyną poszkodowaną klientką tego gabinetu.
Historia pani Wandy jest najlepszym dowodem na to, że przepisy nie są w stanie przewidzieć wszystkich zrządzeń losu. Za pozostawienie w jej jamie brzusznej skorodowanej igły, nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności.
Rodzice poszkodowanego malucha walczą o zadośćuczynienie.
Rodzice wierzą głęboko, że zarówno lekarze, jak i nauczyciele w szkole, zawsze będą stać na straży opiekunów dzieci i pomogą im w sytuacji zagrażającej życiu. Tym razem zawiedli wszyscy i pomimo próśb rodziców Pawła, nikt nie wziął na poważnie jego stanu zdrowia. - Czasami nazywa się to "syndromem Boga". Zabrakło pokory, słuchania mamy, która wie i wyczuwa stan swojego dziecka zwykle najlepiej - wyjaśnia mec. Jolanta Budzowska, adwokat rodziny Reków.
82-letni mężczyzna stracił w wyniku amputacji niewłaściwą nogę. Personel kliniki przyznał, że to tragiczny w skutkach błąd ludzki. Pacjent jest pod opieką psychologa. Trwa wyjaśnianie, jak doszło do dramatycznej pomyłki.
Na sali porodowej matka nie usłyszała pierwszego płaczu dziecka, jedynie krzyki personelu medycznego i śmiech lekarza. Dlaczego mimo bezproblemowej ciąży, po porodzie mała Eliza dostała zero punktów w skali Apgar? Historię przedstawia reportaż "Uwagi! TVN".
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o błędach lekarskich, które doprowadziły do kalectwa, a nawet śmierci pacjenta. Jakie błędy najczęściej się zdarzają? Czego mogą domagać się pacjenci, których stan zdrowia pogorszył się z powodu błędu medycznego? Kto może im pomóc w dochodzeniu praw? O tym w Dzień Dobry TVN mówił radca prawny z Biura Rzecznika Praw Pacjenta Robert Bryzek.
Są osoby, które w wyniku błędów lekarskich poniosły uszczerbek na zdrowiu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Dorotę Karkowską z Instytutu Praw Człowieka i Edukacji Zdrowotnej, aby zapytać, co może zrobić rodzina poszkodowanego lub sam poszkodowany, aby dochodzić sprawiedliwości w przypadku błędów medycznych, czy polscy lekarze są ubezpieczeni.
Coraz więcej Polaków poddaje się operacjom plastycznym. Niestety niektórzy trafiają w ręce lekarzy, którzy nie mają uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów i zamiast pomóc pacjentowi poważnie mu szkodzą. Kiedy możemy mówić o nieudanych operacjach plastycznych? Które z operacji plastycznych są obarczone największym ryzykiem? Jak w przypadku operacji plastycznych definiuje się błąd lekarski? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN - specjalistą chirurgii plastycznej i ekspertem sądowym w zakresie chirurgii plastycznej dr Januszem Greese Łyko.