Newsy

25. urodziny TVN. Jak wyglądały początki stacji?

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Szymon Brózda
25. urodziny TVN

W tym roku TVN obchodzi 25. urodziny. Już od ponad ćwierć wieku kanał dostarcza widzom wielu emocji i wzruszeń. Stacja zaczęła wyznaczać nowe trendy w polskiej telewizji. Jak wyglądały jej początki?

Początki stacji TVN

Ta historia zaczęła się dokładnie 25 lat temu i trwa do dziś. Pierwszym wyemitowanym programem w TVN była "Pogodowa Ruletka". Chociaż początki nowego kanału telewizyjnego nie zawsze były łatwe, to czasami okazywały się zabawne. TVN był także początkiem kariery wielu dzisiejszych gwiazd.

Stacja wyznaczała nowe trendy w polskiej telewizji. Jako pierwsza zaczęła publikować programy reality-show, dostarczając widzom niesamowitych wrażeń i emocji. Ogromnym sukcesem okazał się m.in. program "Big Brother". Finał pierwszej edycji zgromadził przed telewizorami aż 10 milionów osób.

25. urodziny TVN

Pierwszym programem nadawanym na żywo, z miejsca wydarzeń było "Pod napięciem" prowadzone przez Marcina Wronę. "Milionerzy" pokazali, że przy użyciu własnej wiedzy i pomocy trzech kół ratunkowych można wzbogacić się o ogromną sumę pieniędzy. Formaty TVN udowodniły także, że w Polsce nie brakuje zarówno kulinarnych, jak i wokalnych talentów. Stacja zapewnia dostęp do wiedzy i rozrywki już od samego rana, a to wszystko dzięki najpopularniejszemu programowi śniadaniowemu "Dzień Dobry TVN".

Dzięki "Faktom" każdy, kto włącza kanał, ma dostęp do świeżych i rzetelnych wiadomości zarówno z Polski, jak i z całego świata. Nie można zapomnieć również o programach interwencyjnych. To właśnie tam dziennikarze dbają, by światło dzienne ujrzały największe afery w kraju.

Dziś stacja TVN jest częścią globalnej grupy mediowej Warner Bros. Discovery.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości