Nasze akcje

Kasia zorganizowała piękną akcję dla Jagody chorej na raka. Teraz przyjaciółka się jej odwdzięczyła

Nasze akcje

Aktualizacja:

Poznajcie bohaterki naszego cyklu "Dzień dobry, tu kurier". Kasia i Jagoda przyjaźnią od wielu lat. Rok temu jedna z nich zachorowała na złośliwy nowotwór. W trudnych chwilach młode kobiety mogą na siebie liczyć.

Przyjaźń to jedna z najpiękniejszych i najważniejszych wartości w życiu. Kasia i Jagoda wiedzą o tym dobrze już od najmłodszych lat. Panie poznały się we wczesnym dzieciństwie i do dziś są dla siebie najbliższymi przyjaciółkami. Ostatnio jedną z nich odwiedził wyjątkowy kurier - Filip Chajzer.

Kurier Filip Chajzer we Wrocławiu

W liście wysłanym do naszej redakcji Jagoda podzieliła się swoją historią. Miniony rok był dla niej zarówno najszczęśliwszym, jak i najtrudniejszym czasem w życiu. Latem powitała na świecie pierwsze dziecko, a kilka miesięcy później dowiedziała się o tym, że choruje na złośliwy nowotwór węzłów chłonnych. Kiedy była w szpitalu, cały czas mogła liczyć na wsparcie swojej najlepszej przyjaciółki, Kasi. To ona zorganizowała akcję, w ramach której Jagodę bardzo często odwiedzali kurierzy z upominkami od przyjaciół.

- Może teraz w ramach podziękowania to wy zapukacie do niej? - zaproponowała. W tym właśnie celu Filip Chajzer udał się do Wrocławia.

Wielka siła przyjaźni

Kasia nie wiedziała o wizycie Filipa Chajzera. W nasz plan zaangażowaliśmy jej koleżankę, która zaaranżowała spotkanie na Zoomie - dzięki temu mieliśmy pewność, że przyjaciółka Jagody będzie w domu. Na widok naszego prowadzącego nie kryła zdziwienia i łez, zwłaszcza kiedy zobaczyła wzruszające upominki: te same słodycze, które wysyłała Jagodzie do szpitala, ulubioną kawę, balony oraz ich zdjęcie z czasów, kiedy były jeszcze maluchami.

Po miłej niespodziance Kasia i Filip Chajzer wybrali się na spacer do pobliskiego parku.

- Jagoda to jest niesamowita dziewczyna. (...) Chciałam ją wesprzeć - mówiła o swojej przyjaciółce. A czym jest dla niej przyjaźń? Jak przyznała, chodzi o to, żeby myśleć o kimś i dbać o niego. Tak proste rzeczy, mogą okazać się bardzo pomocne zwłaszcza w tych najtrudniejszych chwilach.

"Dzień dobry, tu kurier"

"Dzień dobry, tu kurier" to nasz nowy cykl, w którym widzowie mogą podzielić się pozytywnymi wiadomościami i doświadczeniami. Jego celem jest szerzenie dobrego przekazu. W końcu nic tak nie rozjaśnia dnia jak radosna nowina z samego rana.

Zobacz też:

Żona Stinga zagra w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej. "Zapowiada się coś wielkiego"

Czy utrzymywanie kontaktu z byłym to dobry pomysł? Psycholog: "Wszystko zależy od tego, w jaki sposób partnerzy się rozstali"

Pigcasso - świnka, która maluje obrazy. Jej najdroższa praca kosztowała 6 tys. dolarów

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości